Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika w Twoim domu

Posiadasz idealne miejsce na własną elektrownię, nie płać za prąd!

Prąd jest niezbędny do życia codziennego, a ceny będą sukcesywnie rosły!

Jak temu zapobiec? To proste – zainwestuj we własna mikroinstalację fotowoltaiczną. Teraz opłaca się to jak nigdy dotąd.

Ze Smart-Eco zbudujesz w domu swoją własną elektrownię fotowoltaiczną i poprawisz wydajność energetyczną!
 • Fotowoltaika dla domu
  Niezależność energetyczna

  Zainwestuj w fotowoltaikę w domu

  Inwestycja w panele fotowoltaiczne to optymalizacja kosztów, oszczędności dla domowego budżetu i lepsza jakość życia! Smart-Eco to sprawdzony dostawca fotowoltaiki. Oferujemy profesjonalne doradztwo i fachową pomoc w otrzymaniu dofinansowania.

  • Odlicz inwestycję w ramach ulgi termomodernizacyjnej - 17%,
  • Stań się prosumentem – wyprodukowana przez Twoją instalację energia będzie wysyłana do sieci, gdzie w wirtualnym "banku" będzie czekała, żeby ją pobrać gdy zajdzie taka potrzeba (zima, noc itp.),
  • Zostań energetycznie niezależny – nie będzie podwyżek, skoro Ty produkujesz sobie prąd.
 • Panele fotowoltaiczne dla Twojego domu
  Korzyści płynące z fotowoltaiki

  Panele fotowoltaiczne dla Twojego domu

  Oferujemy kompleksowe rozwiązania do konwersji energii słonecznej na elektryczną i cieplną. Zrealizowaliśmy w Polsce wiele zleceń dla gospodarstw domowych. Instalacje fotowoltaiczne to wymierne korzyści:

  • środowiskowe – fotowoltaika jest przyjazna dla człowieka i ekosystemu,
  • systemowe – urządzenia solarne doskonale wpisują się w realizację celów zrównoważonego rozwoju,
  • ekonomiczne – możliwość obniżenia rachunków za prąd oraz skorzystania z dotacji i ulg podatkowych,
  • techniczne – montaż paneli fotowoltaicznych może zostać wykonany na budynku lub gruncie.

Szukasz sprawdzonego dostawcy instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu? Zadzwoń i umów się na konsultację!

 • Fotowoltaika dla domu
  Najlepsze rozwiązanie

  Jak wybrać odpowiedni system fotowoltaiczny dla domu?

  Panele fotowoltaiczne to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię, a ponadto są one korzystne dla środowiska. Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem paneli słonecznych w swoim domu, musisz wiedzieć o kilku rzeczach.

  Po pierwsze, należy znaleźć słoneczne miejsce na dachu. Do prawidłowego działania panele fotowoltaiczne potrzebują bezpośredniego światła słonecznego, dlatego należy upewnić się, że nie ma tam cienia drzew lub innych budynków.

 • Fotowoltaika na dachu domu
  Potrzebne pomiary

  Przygotowanie do instalacji paneli na dachu domu

  Następnie należy obliczyć wielkość potrzebnego systemu paneli. Będzie to zależało od wielkości dachu i ilości światła słonecznego, jakie na niego pada. Po wykonaniu tych obliczeń można rozpocząć zakup fotowoltaiki dla domu.

  Po znalezieniu odpowiedniej konstrukcji, nadszedł czas na ich instalację. Jest to zadanie, które najlepiej powierzyć profesjonalistom - muszą być zainstalowane prawidłowo. Później należy podłączyć je do sieci elektrycznej. Pozwoli to na sprzedaż nadwyżki wytworzonej energii elektrycznej z powrotem do zakładu energetycznego.

Po wykonaniu tych kroków będziesz wytwarzać własną, czystą energię odnawialną!

 • Jak zainstalować fotowoltaikę w swoim domu?
  Fotowoltaika

  Jak zainstalować fotowoltaikę w swoim domu?

  Instalacja systemu fotowoltaicznego (PV) w domu to świetny sposób na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię. Systemy fotowoltaiczne przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną, którą można wykorzystać do zasilania domu.

  Przed zainstalowaniem systemu PV należy rozważyć kilka kwestii, takich jak rozmiar systemu i rodzaj posiadanego dachu. Systemy fotowoltaiczne są dostępne w różnych rozmiarach, od małych systemów, które zasilają kilka urządzeń, po duże systemy, które zasilają cały dom. Wielkość potrzebnego systemu zależy od zapotrzebowania na energię oraz ilości światła słonecznego, jakie dociera do domu.

 • fotowoltaika dla domu
  Fotowoltaika

  Pierwszy krok w stronę paneli fotowoltaicznych

  Jeśli rozważasz instalację systemu fotowoltaicznego, pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z lokalnym zakładem energetycznym, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakieś ograniczenia lub wymagania dotyczące instalacji systemu fotowoltaicznego. Po uzyskaniu zielonego światła, można rozpocząć zakupy systemu fotowoltaicznego.

  Przy zakupie systemu fotowoltaicznego ważne jest, aby porównać koszt systemu z kosztem energii elektrycznej, którą będzie on wytwarzał. To inwestycja długoterminowa, dlatego ważne jest, aby wybrać system, który będzie wydajny i zapewni dobry zwrot z inwestycji.

Jeśli zastanawiasz się nad instalacją systemu fotowoltaicznego, pamiętaj o przeprowadzeniu badań i konsultacji z profesjonalistą, aby upewnić się, że jest to właściwy wybór dla Ciebie.
 • Jak konserwować fotowoltaikę w domu?
  Dbanie o panele

  Jak konserwować system fotowoltaiczny w domu?

  Fotowoltaika to doskonały sposób na wytwarzanie energii elektrycznej dla domu. Staje się coraz bardziej popularna, ponieważ koszt paneli słonecznych stale spada. Jednak podobnie jak każdy inny system elektryczny, również i ten wymaga odpowiedniej konserwacji, aby działał prawidłowo i wydajnie.

  Regularnie sprawdzaj: System PV należy sprawdzać co najmniej raz w miesiącu, aby upewnić się, że wszystkie jego elementy działają prawidłowo. Sprawdź, czy na panelach fotowoltaicznych nie ma brudu, kurzu lub zanieczyszczeń, które mogłyby blokować dostęp światła słonecznego do ogniw. Należy również sprawdzić połączenia między panelami a falownikiem, aby upewnić się, że są one szczelne i bezpieczne.

 • Panele fotowoltaiczne w domu
  Uniwersalne rozwiązania

  Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

  Wyczyść panele: Aby panele słoneczne działały prawidłowo, muszą być utrzymywane w czystości. Brud, kurz i zanieczyszczenia mogą blokować dostęp światła słonecznego do ogniw, co zmniejsza ilość energii elektrycznej wytwarzanej przez system. Panele można czyścić za pomocą węża i miękkiej szczotki. Należy unikać stosowania ostrych środków chemicznych lub materiałów ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić panele.

  Monitorowanie falownika: Falownik jest sercem systemu fotowoltaicznego i musi być ściśle monitorowany. Należy regularnie sprawdzać falownik, aby upewnić się, że działa on prawidłowo.

Systemy fotowoltaiczne są skomplikowane i tylko wykwalifikowany specjalista będzie w stanie prawidłowo zdiagnozować i usunąć wszelkie problemy.
 • Jak słońce ogrzewa nasze domy?
  Uniwersalne rozwiązania

  Jak słońce ogrzewa nasze domy?

  System fotowoltaiczny, znany również jako system PV, to system elektryczny zasilany energią słoneczną, który przekształca światło słoneczne w energię elektryczną. PV składa się z paneli fotowoltaicznych, inwertera, akumulatorów (opcjonalnie) oraz kontrolera ładowania (opcjonalnie).

  Panele są głównym punktem instalacji, a ich działanie polega na przekształcaniu światła słonecznego w energię elektryczną prądu stałego (DC). Następnie inwerter przekształca prąd stały w prąd zmienny (AC), czyli taki, z którego korzysta Twój dom.

 • Kiedy użyć akumulatorów i regulatorów ładowania?
  Cągłość w dostawie prądu

  Kiedy użyć akumulatorów i regulatorów ładowania?

  Jeśli mieszkasz na obszarze o dużym nasłonecznieniu, możesz nie potrzebować akumulatorów ani regulatora ładowania. Jeśli jednak mieszkasz na obszarze o mniejszym nasłonecznieniu, albo chcesz mieć możliwość korzystania z systemu fotowoltaicznego w czasie przerwy w dostawie prądu, konieczne będzie dodanie do systemu akumulatorów i regulatora ładowania.

Sygnet SVG
Fotowoltaika na dachu domu

Korzyści z posiadania paneli fotowoltaicznych

Zalety są liczne i różnorodne. Nie tylko przyczyniasz się do ochrony środowiska, ale także oszczędzasz pieniądze na rachunkach za energię.

Będziesz mieć zapasowe źródło energii na wypadek przerwy w dostawie prądu
Przyczyniasz się do ochrony środowiska
Oszczędzisz pieniądze na rachunkach za energię
Zwiększysz wartość swojego domu
Będziesz mógł, jeśli zechcesz, przejść na system off-grid
Logo Smart Eco

Smart Eco innowacyjne rozwiązania Energii Odnawialnej

Siedziba Firmy - Włocławek
ul. Wieniecka 32a
87-800 Włocławek, Polska

Grudziądz
ul. Szosa Toruńska 82
86-302 Grudziądz, Polska

Jabłonowo Pomorskie
ul. Główna 12
87-330 Jabłonowo Pomorskie, Polska

Kontakt z nami

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 785 504 314
Włocławek

tel: 570 999 418
Grudziądz

tel: 506 096 676
Jabłonowo Pomorskie

tel: 666 721 711
Piła

tel: 785 505 174
Toruń

tel: 785 504 314
Biuro Obsługi Klienta

tel: 785 504 618
Serwis

tel: 607 632 707
Ocieplenie Budynków, Izolacje

tel: 535 775 010
Dotacje

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 9.00-17.00
Sob – Ndz: Nieczynne

Oferta
Social Media

© Smart Eco. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wsparcie IT: Studio113.