Skip to main content
Pompy ciepła Grudziądz

Pompy ciepła Grudziądz

Pompy Ciepła
Pompa ciepła w Twoim domu

Oszczędzaj na ogrzewaniu w Grudziądzu

W związku z podwyżkami cen węgla, prądu i gazu, mieszkańcy Polski zaczęli szukać alternatywnych sposobów na ogrzewanie.

Zgodnie z ostatnimi danymi, gdy mowa o wymianie starego pieca w Grudziądzu, najczęstszy wybór stanowi pompa ciepła.

Pompy ciepła są ekologicznymi urządzeniami bazującymi na trzech źródłach energii odnawialnej: wodzie, powietrzu i gruncie. Z pomocą pompy ciepła, w Grudziądzu możliwa jest nie tylko redukcja emisji gazów cieplarnianych, ale również kosztów związanych z ogrzaniem budynku i wody użytkowej.

Grudziądz to doskonałe miejsce do montażu pompy ciepła.

 • Pompy ciepła Grudziądz
  Działanie pomp ciepła w Grudziądzu

  Jak działa pompa ciepła? | Grudziądz

  Pompy ciepła to najpopularniejsze urządzenia grzewcze ostatniej dekady. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu energii cieplnej ze środowiska i przekazaniu jej do instalacji grzewczych. Montaż pompy ciepła w Grudziądzu jest rozwiązaniem opłacalnym i ekologicznym. Urządzenie to pozwala nie tylko ogrzać budynek i wodę użytkową, ale również może pełnić funkcję chłodzącą - niezwykle przydatną w okresie letnim. Pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń, jest przyjazna dla Planety i organizmów na niej żyjących.

  Efektywność pomp ciepła uwarunkowana jest głównie przez model pozyskiwania energii z otoczenia. Zarówno pompy ciepła powietrzne, jak i pompy ciepła gruntowe, obecnie wiodą prym w swojej kategorii. Oba typy urządzeń świetnie sobie radzą z pracą w skrajnych temperaturach i warunkach atmosferycznych - są w stanie ogrzać budynek nawet w trakcie dużych mrozów. Pompy ciepła to innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania, które są prawdziwą rewolucją w świecie urządzeń grzewczych.

  • Łatwość obsługi pompy ciepła w Grudziądzu
   Dofinansowanie na pompę ciepła

   Dotacja do pompy ciepła | Grudziądz

   Zarówno Grudziądz, jak i okoliczne gminy oraz powiaty (Łasin, Gruta, Rogóźno, Radzyń Chełmiński, Świecie nad Osą), mają szansę na zdobycie dofinansowania do pompy ciepła w województwie kujawsko - pomorskim. W jaki sposób? Wszystko to dzięki programom wsparcia, organizowanym przez różne organizacje rządowe i pozarządowe. Wśród tych programów znajdziemy Czyste Powietrze, którego celem jest walka z wszechobecnym smogiem. Z projektu dotację mogą otrzymać osoby, które zamierzają wymienić swoje stare i nieefektywne źródło ogrzewania na nowoczesne, przyjazne środowisku - takie jak pompa ciepła.

   Czyste Powietrze to jednak nie jedyny projekt warty uwagi. Moje Ciepło jest programem z ramienia rządu, w którym możliwe jest otrzymanie dotacji na zakup i montaż pompy ciepła w Grudziądzu. Z kolei AgroEnergia przewiduje wsparcie finansowe dla grudziądzkich rolników, natomiast Energia Plus - dla przedsiębiorców. Nie można zapominać również o uldze termomodernizacyjnej, która pozwala odliczyć od przychodów koszta związane z wymianą starego źródła ogrzewania na pompę ciepła.

   Pompa ciepła w Grudziądzu jest inwestycją, która się zwraca. W dodatku istnieje możliwość otrzymania wysokiej dotacji na zakup i montaż urządzenia w swoim domu, firmie lub gospodarstwie rolnym.

   • Pompy ciepła to niezwykle energooszczędne urządzenia
    Energia geotermalna w Grudziądzu

    Gruntowa pompa ciepła | Grudziądz

    Grudziądz to miasto, w którym zdecydowaną przewagę ma jeden szczególny typ pomp ciepła - gruntowe pompy ciepła. Urządzenia te są niezwykle efektywne i potrafią bez problemu zapewnić ciepło nawet dużym budynkom. Skuteczność gruntowej pompy ciepła wynika ze źródła, z którego czerpie energię. Temperatura pod wierzchnią warstwą gruntu jest stała niezależnie od pory roku. Dzięki temu gruntowa pompa ciepła w Grudziądzu jest w stanie ogrzać dom i wodę użytkową nawet w sezonie zimowym.

    Montaż gruntowej pompy ciepła w Grudziądzu wymaga przeprowadzenia odwiertów i umieszczenia części instalacji pod ziemią, na odpowiedniej głębokości. Z tego też względu, ta konkretna pompa wybierana jest najczęściej podczas budowy nowego domu, gdy działka jeszcze jest pusta i bez problemu można na niej przeprowadzić niezbędne prace instalacyjne. Gruntowa pompa ciepła ma niewątpliwie wiele zalet. Dzięki wykorzystaniu energii geotermalnej jest stabilna i odporna na uszkodzenia związane z gwałtownymi zmianami atmosferycznymi. W trakcie pracy nie wydaje głośnych dźwięków, dzięki czemu nie przeszkadza domownikom i ich sąsiadom.

    • Jak wybrać pompę ciepła dla domu w Grudziądzu?
     Energia powietrza w Grudziądzu

     Powietrzna pompa ciepła | Grudziądz

     Powietrzna pompa ciepła to kolejny popularny typ pompy spotykany w Grudziądzu i okolicach. Jak sama nazwa wskazuje, do pracy wykorzystuje energię cieplną zawartą w powietrzu. Wbrew powszechnie panującej opinii, ten rodzaj pompy może pracować w szerokim zakresie temperatury, ponieważ aż od -25 stopni Celsjusza do +45 stopni.

     Największą efektywność powietrzna pompa ciepła osiąga, gdy na zewnątrz jest ciepło. Nie oznacza to jednak, że w zimę urządzenie to nie działa. W rzeczywistości, nawet w czasie dużych mrozów bilans energetyczny powietrznej pompy ciepła jest dodatni. Dzieje się tak, ponieważ w powietrzu ciepło zanika dopiero przy temperaturze -273 stopni Celsjusza, a więc w warunkach, które nie występują w Grudziądzu.

     Powietrzna pompa ciepła jest w stanie ogrzać dom i wodę użytkową również wtedy, gdy termometr zewnętrzny wskaże temperaturę -25 stopni Celsjusza. Nawet w takich okolicznościach urządzenie wykryje w powietrzu wystarczające pokłady energii cieplnej i przekaże je naszym instalacjom grzewczym.

     Wodne pompy ciepła w Grudziądzu nie cieszą się tak dużą popularnością, jak w pozostałych regionach Polski.

     • Korzyści z zastosowania pompy ciepła w Grudziądzu
      Korzyści z posiadania pompy ciepła

      Dlaczego warto przejść na pompę ciepła w Grudziądzu?

      W trakcie poszukiwań nowoczesnej metody ogrzewania domu, zdecydowanie warto zastanowić się nad pompą ciepła. Dlaczego? To nowoczesne urządzenie grzewcze działa w zgodzie z Planetą - nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, nie niszczy środowiska naturalnego i nie potrzebuje węgla, aby działać.

      Koszty eksploatacji pompy ciepła w Grudziądzu są niskie, wręcz nieodczuwalne dla osób, które wcześniej korzystały z konwencjonalnego kotła na paliwo stałe. Jedyny wydatek związany jest z niewielką ilością energii elektrycznej, którą urządzenie pobiera w trakcie pracy. Koszty te można jednak zoptymalizować - wystarczy do tego fotowoltaika Grudziądz.

      Pompy ciepła są urządzeniami niemal bezawaryjnymi. Zamontowane przez ekipę fachowców z doświadczeniem - takich jak Smart Eco - będą służyć przez wiele, długich lat. Maszyny te są całkowicie bezobsługowe. Rola właścicieli sprowadza się wyłącznie do ustawienia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu za pomocą termostatu - i już!

      • Pompy ciepła Grudziądz
       Zaufaj doświadczeniu

       Pompy ciepła Grudziądz? Zaufaj SMART ECO!

       Pompy ciepła coraz częściej goszczą w polskich domach - także tych w Grudziądzu. Urządzenia te istotnie wpływają na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku, wody, a także chłodzeniem pomieszczeń. Pompy ciepła pozwalają także na odejście od paliw kopalnych i rezygnację z budowania kotłowni w swoim domu - to zatem idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie komfort, praktyczność i nowoczesne technologie.

       Smart Eco to doświadczona firma w branży fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Chcemy pomóc w szerzeniu rozwiązań ekonomicznych i ekologicznych, które stanowią jednoczesną ulgę dla środowiska i portfela. W Grudziądzu zajmujemy się zarówno doborem jak i montażem pomp ciepła. Wykorzystujemy jedynie urządzenia najwyższej jakości, które gwarantują bezawaryjną pracę i wygodę w użytkowaniu. Już teraz skontaktuj się z nami, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces przejścia na OZE od początku do końca. Pompy ciepła Grudziądz? Zaufaj doświadczeniu - zaufaj Smart Eco!