Pompy ciepła Grudziądz

Pompy ciepła Grudziądz

Pompy Ciepła
Pompa ciepła w Twoim domu

Oszczędzaj na ogrzewaniu w Grudziądzu

W związku z podwyżkami cen węgla, prądu i gazu, mieszkańcy Polski zaczęli szukać alternatywnych sposobów na ogrzewanie.

Zgodnie z ostatnimi danymi, gdy mowa o wymianie starego pieca w Grudziądzu, najczęstszy wybór stanowi pompa ciepła.

Pompy ciepła są ekologicznymi urządzeniami bazującymi na trzech źródłach energii odnawialnej: wodzie, powietrzu i gruncie. Z pomocą pompy ciepła, w Grudziądzu możliwa jest nie tylko redukcja emisji gazów cieplarnianych, ale również kosztów związanych z ogrzaniem budynku i wody użytkowej.

Grudziądz to doskonałe miejsce do montażu pompy ciepła.

 • Pompy ciepła Grudziądz
  Działanie pomp ciepła w Grudziądzu

  Jak działa pompa ciepła? | Grudziądz

  Pompy ciepła to najpopularniejsze urządzenia grzewcze ostatniej dekady. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu energii cieplnej ze środowiska i przekazaniu jej do instalacji grzewczych. Montaż pompy ciepła w Grudziądzu jest rozwiązaniem opłacalnym i ekologicznym. Urządzenie to pozwala nie tylko ogrzać budynek i wodę użytkową, ale również może pełnić funkcję chłodzącą - niezwykle przydatną w okresie letnim. Pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń, jest przyjazna dla Planety i organizmów na niej żyjących.

  Efektywność pomp ciepła uwarunkowana jest głównie przez model pozyskiwania energii z otoczenia. Zarówno pompy ciepła powietrzne, jak i pompy ciepła gruntowe, obecnie wiodą prym w swojej kategorii. Oba typy urządzeń świetnie sobie radzą z pracą w skrajnych temperaturach i warunkach atmosferycznych - są w stanie ogrzać budynek nawet w trakcie dużych mrozów. Pompy ciepła to innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania, które są prawdziwą rewolucją w świecie urządzeń grzewczych.

 • Łatwość obsługi pompy ciepła w Grudziądzu
  Dofinansowanie na pompę ciepła

  Dotacja do pompy ciepła | Grudziądz

  Zarówno Grudziądz, jak i okoliczne gminy oraz powiaty (Łasin, Gruta, Rogóźno, Radzyń Chełmiński, Świecie nad Osą), mają szansę na zdobycie dofinansowania do pompy ciepła w województwie kujawsko - pomorskim. W jaki sposób? Wszystko to dzięki programom wsparcia, organizowanym przez różne organizacje rządowe i pozarządowe. Wśród tych programów znajdziemy Czyste Powietrze, którego celem jest walka z wszechobecnym smogiem. Z projektu dotację mogą otrzymać osoby, które zamierzają wymienić swoje stare i nieefektywne źródło ogrzewania na nowoczesne, przyjazne środowisku - takie jak pompa ciepła.

  Czyste Powietrze to jednak nie jedyny projekt warty uwagi. Moje Ciepło jest programem z ramienia rządu, w którym możliwe jest otrzymanie dotacji na zakup i montaż pompy ciepła w Grudziądzu. Z kolei AgroEnergia przewiduje wsparcie finansowe dla grudziądzkich rolników, natomiast Energia Plus - dla przedsiębiorców. Nie można zapominać również o uldze termomodernizacyjnej, która pozwala odliczyć od przychodów koszta związane z wymianą starego źródła ogrzewania na pompę ciepła.

Pompa ciepła w Grudziądzu jest inwestycją, która się zwraca. W dodatku istnieje możliwość otrzymania wysokiej dotacji na zakup i montaż urządzenia w swoim domu, firmie lub gospodarstwie rolnym.

 • Pompy ciepła to niezwykle energooszczędne urządzenia
  Energia geotermalna w Grudziądzu

  Gruntowa pompa ciepła | Grudziądz

  Grudziądz to miasto, w którym zdecydowaną przewagę ma jeden szczególny typ pomp ciepła - gruntowe pompy ciepła. Urządzenia te są niezwykle efektywne i potrafią bez problemu zapewnić ciepło nawet dużym budynkom. Skuteczność gruntowej pompy ciepła wynika ze źródła, z którego czerpie energię. Temperatura pod wierzchnią warstwą gruntu jest stała niezależnie od pory roku. Dzięki temu gruntowa pompa ciepła w Grudziądzu jest w stanie ogrzać dom i wodę użytkową nawet w sezonie zimowym.

  Montaż gruntowej pompy ciepła w Grudziądzu wymaga przeprowadzenia odwiertów i umieszczenia części instalacji pod ziemią, na odpowiedniej głębokości. Z tego też względu, ta konkretna pompa wybierana jest najczęściej podczas budowy nowego domu, gdy działka jeszcze jest pusta i bez problemu można na niej przeprowadzić niezbędne prace instalacyjne. Gruntowa pompa ciepła ma niewątpliwie wiele zalet. Dzięki wykorzystaniu energii geotermalnej jest stabilna i odporna na uszkodzenia związane z gwałtownymi zmianami atmosferycznymi. W trakcie pracy nie wydaje głośnych dźwięków, dzięki czemu nie przeszkadza domownikom i ich sąsiadom.

 • Jak wybrać pompę ciepła dla domu w Grudziądzu?
  Energia powietrza w Grudziądzu

  Powietrzna pompa ciepła | Grudziądz

  Powietrzna pompa ciepła to kolejny popularny typ pompy spotykany w Grudziądzu i okolicach. Jak sama nazwa wskazuje, do pracy wykorzystuje energię cieplną zawartą w powietrzu. Wbrew powszechnie panującej opinii, ten rodzaj pompy może pracować w szerokim zakresie temperatury, ponieważ aż od -25 stopni Celsjusza do +45 stopni.

  Największą efektywność powietrzna pompa ciepła osiąga, gdy na zewnątrz jest ciepło. Nie oznacza to jednak, że w zimę urządzenie to nie działa. W rzeczywistości, nawet w czasie dużych mrozów bilans energetyczny powietrznej pompy ciepła jest dodatni. Dzieje się tak, ponieważ w powietrzu ciepło zanika dopiero przy temperaturze -273 stopni Celsjusza, a więc w warunkach, które nie występują w Grudziądzu.

  Powietrzna pompa ciepła jest w stanie ogrzać dom i wodę użytkową również wtedy, gdy termometr zewnętrzny wskaże temperaturę -25 stopni Celsjusza. Nawet w takich okolicznościach urządzenie wykryje w powietrzu wystarczające pokłady energii cieplnej i przekaże je naszym instalacjom grzewczym.

Wodne pompy ciepła w Grudziądzu nie cieszą się tak dużą popularnością, jak w pozostałych regionach Polski.

 • Korzyści z zastosowania pompy ciepła w Grudziądzu
  Korzyści z posiadania pompy ciepła

  Dlaczego warto przejść na pompę ciepła w Grudziądzu?

  W trakcie poszukiwań nowoczesnej metody ogrzewania domu, zdecydowanie warto zastanowić się nad pompą ciepła. Dlaczego? To nowoczesne urządzenie grzewcze działa w zgodzie z Planetą - nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, nie niszczy środowiska naturalnego i nie potrzebuje węgla, aby działać.

  Koszty eksploatacji pompy ciepła w Grudziądzu są niskie, wręcz nieodczuwalne dla osób, które wcześniej korzystały z konwencjonalnego kotła na paliwo stałe. Jedyny wydatek związany jest z niewielką ilością energii elektrycznej, którą urządzenie pobiera w trakcie pracy. Koszty te można jednak zoptymalizować - wystarczy do tego fotowoltaika Grudziądz.

  Pompy ciepła są urządzeniami niemal bezawaryjnymi. Zamontowane przez ekipę fachowców z doświadczeniem - takich jak Smart Eco - będą służyć przez wiele, długich lat. Maszyny te są całkowicie bezobsługowe. Rola właścicieli sprowadza się wyłącznie do ustawienia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu za pomocą termostatu - i już!

 • Pompy ciepła Grudziądz
  Zaufaj doświadczeniu

  Pompy ciepła Grudziądz? Zaufaj SMART ECO!

  Pompy ciepła coraz częściej goszczą w polskich domach - także tych w Grudziądzu. Urządzenia te istotnie wpływają na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku, wody, a także chłodzeniem pomieszczeń. Pompy ciepła pozwalają także na odejście od paliw kopalnych i rezygnację z budowania kotłowni w swoim domu - to zatem idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie komfort, praktyczność i nowoczesne technologie.

  Smart Eco to doświadczona firma w branży fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Chcemy pomóc w szerzeniu rozwiązań ekonomicznych i ekologicznych, które stanowią jednoczesną ulgę dla środowiska i portfela. W Grudziądzu zajmujemy się zarówno doborem jak i montażem pomp ciepła. Wykorzystujemy jedynie urządzenia najwyższej jakości, które gwarantują bezawaryjną pracę i wygodę w użytkowaniu. Już teraz skontaktuj się z nami, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces przejścia na OZE od początku do końca. Pompy ciepła Grudziądz? Zaufaj doświadczeniu - zaufaj Smart Eco!

Logo Smart Eco

Smart Eco innowacyjne rozwiązania Energii Odnawialnej

Siedziba Firmy - Włocławek
ul. Wieniecka 32a
87-800 Włocławek, Polska

Grudziądz
ul. Szosa Toruńska 82
86-302 Grudziądz, Polska

Jabłonowo Pomorskie
ul. Główna 12
87-330 Jabłonowo Pomorskie, Polska

Kontakt z nami

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 785 504 314
Włocławek

tel: 570 999 418
Grudziądz

tel: 506 096 676
Jabłonowo Pomorskie

tel: 666 721 711
Piła

tel: 785 505 174
Toruń

tel: 785 504 314
Biuro Obsługi Klienta

tel: 785 504 618
Serwis

tel: 607 632 707
Ocieplenie Budynków, Izolacje

tel: 535 775 010
Dotacje

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 9.00-17.00
Sob – Ndz: Nieczynne

Oferta
Social Media

© Smart Eco. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wsparcie IT: Studio113.