Skip to main content
Pompy ciepła Kwidzyn

Pompy ciepła Kwidzyn

Pompy Ciepła
Pompy ciepła Kwidzyn

Kwidzyn ogrzewany pompą ciepła

Ostatnimi czasy w Kwidzynie możemy zaobserwować, że coraz więcej budynków zostaje wyposażonych w pompy ciepła.

Owe maszyny służą do ogrzewania domów w okresie zimowym oraz chłodzenia pomieszczeń w sezonie letnim. Te nowoczesne urządzenia grzewcze działają w sposób automatyczny i bezawaryjny, często przez ponad 20 lat.

Pompy ciepła powietrzne i gruntowe cieszą się największą popularnością w Kwidzynie. Wybiera się je głównie ze względu na sposób działania, polegający na przetwarzaniu energii cieplnej pozyskanej z odnawialnych źródeł (OZE). Taki rodzaj ogrzewania jest uważany za bardziej przyjazny dla środowiska, a jego użytkownicy mogą pochwalić się dużą świadomością ekologiczną. Dzięki pompom ciepła, mieszkańcy Kwidzyna mają szansę oddychać czystszym powietrzem.

Interesuje Cię montaż pompy ciepła w Kwidzynie? Odezwij się do nas, pomożemy Ci w każdym etapie przejścia na OZE.

 • Pompy ciepła Kwidzyn
  Historia pomp ciepła

  Skąd wzięły się pompy ciepła?

  Choć pompy ciepła dopiero w ostatnich latach zyskały rozgłos i popularność, to jednak okazuje się, że ich historia sięga znacznie dalej. Już w 1852 roku William Thomson proponował wykorzystanie sprężarkowych urządzeń chłodniczych do celów grzewczych. Natomiast pierwszym projektem pompy ciepła, który został rzeczywiście zrealizowany, może pochwalić się Aurel Stodola, słowacki inżynier i pionier termodynamiki. W 1928 roku on jako pierwszy zastosował taką pompę do ogrzewania ratusza w Genewie, korzystając z wód jeziora genewskiego jako źródła ciepła. Dzięki jego pracy i inicjatywom, możemy dzisiaj korzystać z pomp ciepła w naszych własnych domach - w tym i w Kwidzynie.

  Obecnie pompy ciepła stają się coraz popularniejsze, zarówno w przypadku, obiektów użyteczności publicznej, jak i budynków mieszkalnych. Jest to wynikiem wzrastającej świadomości ekologicznej oraz rosnących kosztów ogrzewania tradycyjnymi metodami. Dzięki nowoczesnej technologii, pompy ciepła dzisiaj są bardziej efektywne i wydajne niż kiedykolwiek wcześniej.

  • Łatwość obsługi pompy ciepła w Kwidzynie
   Bądź EKO

   Zamień swój dom na ekologiczny z pompą ciepła | Kwidzyn

   Pompa ciepła czerpie energię z naturalnych źródeł, takich jak powietrze, woda czy ziemia, a następnie wykorzystuje ją  do ogrzewania budynku. W porównaniu z innymi systemami grzewczymi, pompy ciepła wyróżniają się niezwykle wysokim współczynnikiem efektywności energetycznej. Przykładowo, system o mocy od 3 do 5 kW potrzebuje zaledwie 1 kW energii elektrycznej do działania. Dodatkowo, pompy ciepła mogą być połączone z panelami słonecznymi w celu zniwelowania kosztów związanych ze zużyciem prądu.

   Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne (fotowoltaika Kwidzyn) nie tylko mogą ze sobą współpracować, ale w rzeczywistości tworzą bardzo zgrany duet. Energia elektryczna pozyskiwana przez moduły słoneczne może być używana do zasilania pomp ciepła, co pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej całego systemu. Dzięki temu, wykorzystywanie OZE jest jeszcze bardziej opłacalne, ponieważ koszty eksploatacji pompy stają się jeszcze niższe. Z uwagi na ekologiczność, zarówno panele fotowoltaiczne jak i pompy ciepła mogą kwalifikować się do różnego rodzaju dotacji i programów dofinansowania, co czyni je niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla właścicieli budynków.

   Pompy ciepła Kwidzyn + fotowoltaika Kwidzyn = oszczędności

   • Pompy ciepła to niezwykle energooszczędne urządzenia
    Uzyskaj dotację

    Wsparcie finansowe na pompę ciepła | Kwidzyn

    W Kwidzynie istnieje kilka możliwości uzyskania dofinansowania na zakup i instalację pompy ciepła. Jedną z nich jest program Czyste Powietrze, który jest realizowany przez NFOŚiGW. Dofinansowanie w ramach tego projektu można otrzymać na wymianę nieefektywnych i nieekologicznych źródeł ogrzewania w budynkach jednorodzinnych, w tym m.in. na zakup i montaż pompy ciepła powietrze-woda lub powietrze-powietrze.

    Korzystając z dotacji na pompę ciepła w Kwidzynie, nie musimy pokrywać całej kwoty związanej z wymianą systemu grzewczego na nowy. To duże ułatwienie w szczególności dla tych osób, których nie stać na realizację przedsięwzięcia z własnej kieszeni. Co więcej, w Polsce obowiązuje również ulga termomodernizacyjna, pozwalająca na odliczenie od dochodów części kwoty poniesionej na termomodernizację budynku, a więc i wymianę źródła ogrzewania na pompę ciepła.

    • Jak wybrać pompę ciepła dla domu w Kwidzynie?
     Koszty przedsięwzięcia

     Ile kosztuje pompa ciepła? | Kwidzyn

     Szacunkowy koszt instalacji pompy ciepła w Kwidzynie, dla budynku średniej wielkości o powierzchni ok. 150 m2, może oscylować w granicach od ok. 28.000 do 50.000 złotych. Różnice cenowe mogą być spowodowane przez kilka czynników, takich jak:

     • rodzaj ogrzewania w budynku (podłogowe czy grzejnikowe),
     • klasę energetyczną budynku,
     • typ pompy ciepła,
     • wymaganą moc grzewczą.

     Decydując się na zakup pompy ciepła, ważne jest odpowiednie dobranie mocy urządzenia. Główny parametr to tak zwany punkt biwalentny, który jest temperaturą, przy której załącza się dodatkowe źródło ogrzewania, najczęściej pod postacią elektrycznej grzałki. W zależności od strefy klimatycznej, wartość ta może wynosić ok. -8 lub -10°C.

     Jeżeli nurtują Cię pytania z zakresu pomp ciepła, nasi eksperci Smart Eco chętnie udzielą Ci na nie odpowiedzi.

     • Korzyści z zastosowania pompy ciepła w Kwidzynie
      Wybór instalatora

      Pompy ciepła Kwidzyn | Jaką firmę wybrać?

      Szukasz firmy, która oferuje rozsądne ceny za montaż pompy ciepła w Kwidzynie? Jesteś we właściwym miejscu. W Smart Eco chcemy umożliwić wszystkim zainteresowanym szybkie i proste przejście na OZE. Nasz zespół składa się wyłącznie z doświadczonych fachowców i specjalistów serwisowych, którzy będą Cię wspierać na każdym etapie realizacji - od pierwszego kontaktu z nami, poprzez wybór właściwej pompy ciepła, jej montaż, a nawet jej późniejsze ewentualne serwisowanie.

      Jeśli rozważasz zmianę dotychczasowego źródła ogrzewania na pompę ciepła, nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Skontaktuj się z nami i przedstaw nam szczegóły dotyczące budynku, w którym planujesz montaż urządzenia. Przygotujemy dla Ciebie profesjonalną wycenę, przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty, a także dokonamy montażu instalacji, abyś mógł cieszyć się ekologicznym i ekonomicznym źródłem ciepła.

      Pompy ciepła Kwidzyn? - Tylko ze Smart Eco.