Skip to main content
Maty kapilarne

Maty kapilarne

Maty kapilarne
Mata kapilarna w Twoim domu

Maty kapilarne - jeden z najlepszych sposobów ocieplenia Twojego domu

Ocieplenie budynku to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie możemy podjąć. Dzięki niemu możemy znacznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, a także poprawić komfort cieplny w naszym domu.

Warto więc wiedzieć, jakie są najlepsze materiały do ocieplania budynków i jak je wybrać. Jedną z opcji są maty kapilarne, czyli rodzaj ogrzewania powierzchniowego.

Maty kapilarne — zapoznaj się z tym zagadnieniem.
 • Maty kapilarne
  Spraw, aby w Twoim domu było ciepło

  Maty kapilarne - ocieplenie budynku

  Do ocieplania budynków stosuje się przede wszystkim wełnę mineralną, która jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych. Wełna mineralna ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu doskonale sprawdza się w ocieplaniu budynków.

  Wełna mineralna jest także bardzo trwałym materiałem, sprawiając, że ocieplenie budynku może nam służyć przez wiele lat.

  Kolejnym materiałem, który można wykorzystać do ocieplenia budynku, jest styropian. Styropian jest bardzo lekki, łatwy do montowania. Styropian jest także bardzo dobrym izolatorem - doskonale sprawdza się w ocieplaniu budynków.

  • Maty kapilarne
   Osłonięcie bydynku przed zimnem

   Jak maty kapilarne mogą poprawić izolację Twojego domu?

   Jeśli szukasz sposobu na poprawienie izolacji domu, możesz rozważyć zainstalowanie mat kapilarnych. Maty kapilarne wykonane są z porowatego materiału, przez który przepływa woda. Woda ta następnie odparowuje, co pomaga utrzymać chłód w domu w lecie i ciepło w zimie.

   Zastanawiając się nad instalacją mat kapilarnych, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, nie zastępują one tradycyjnej izolacji. Powinny być stosowane jako dodatek do innych izolacji, takich jak włókno szklane lub celuloza. Po drugie, nie są one odpowiednie dla wszystkich domów. Jeśli w Twoim domu jest dużo wilgoci, np. w wilgotnym klimacie, maty mogą nie działać tak dobrze.

   Jeśli jesteś zainteresowany użyciem mat kapilarnych do poprawy izolacji w swoim domu, zapraszamy do kontaktu.

   Specjalizujemy się w tego typu izolacjach!

   • Jak oszczędzać energię poprzez matę kapilarną?
    Gromadź oszczędności

    Jak oszczędzać energię poprzez matę kapilarną?

    Mata kapilarna to nic innego jak rodzaj materiału, który jest w stanie wchłaniać ciepło z otoczenia i przekazywać je do innych powierzchni. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania pomieszczeń.

    Ponadto, maty kapilarne są w stanie utrzymać stałą temperaturę wewnątrz pomieszczeń, co dodatkowo pozwala na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

    • Jakie są korzyści z oszczędzania energii poprzez matę kapilarną?
     Potrzebne pomiary

     Jakie są korzyści z oszczędzania energii poprzez matę kapilarną?

     Oszczędzanie energii to dzisiaj bardzo ważna kwestia. W dzisiejszych czasach, kiedy ceny energii elektrycznej są tak wysokie, każdy chce jak najwięcej oszczędzać. Dlatego też warto zainwestować w matę kapilarną.

     Mata kapilarna jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy ją położyć pod dywan lub podłogę i cieszyć się niższymi rachunkami. Mata kapilarna jest bardzo wydajna i można ją stosować w każdym domu. Jest to bardzo dobra inwestycja, która szybko się zwróci.