Skip to main content
Pompy ciepła Toruń

Pompy ciepła Toruń

Pompy ciepła Toruń
Pompy ciepła Toruń

Tanie ogrzewanie w Toruniu

Twoim marzeniem jest móc ogrzać swój dom w Toruniu, bez jednoczesnego ponoszenia kosztów przyprawiających o zawrót głowy? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie - jest nim pompa ciepła.

To ekologiczne urządzenie grzewcze jest w stanie zredukować kwoty widniejące na rachunkach za ogrzewanie praktycznie do zera. Wszystko to dzięki nowoczesnej technologii wykorzystującej odnawialne źródła energii jako paliwo zasilające cały mechanizm. Z pompą ciepła Toruń staje się miejscem przystępnym na każdą kieszeń.


 

Pompy ciepła pomagają w optymalizacji kosztów związanych z utrzymaniem budynku.

 • Pompy ciepła Toruń
  Pompy ciepła i ich działanie

  Jak działają pompy ciepła w Toruniu?

  Zastanawiasz się, jak działają pompy ciepła? To prawdziwe mechanizmy multifunkcyjne! Chociaż ich nazwa wskazuje, że są to urządzenia grzewcze, pompy ciepła potrafią także pełnić funkcję chłodzącą, co jest niezwykle przydatne podczas upałów. Ich głównym zadaniem, poza dostarczaniem ciepła do budynku, jest ogrzewanie wody użytkowej. Wszystko to, pompy ciepła są w stanie robić dzięki dostępowi do jednego z trzech filarów OZE: wody, powietrza lub gruntu.

  Tylko, co to tak właściwie znaczy? Zarówno w powietrzu, gruncie jak i wodzie krążą pokłady naturalnie wytworzonej energii cieplnej. Energia ta pobierana jest przez pompę ciepła za pośrednictwem specjalnej konstrukcji umieszczonej u jej źródła (woda, grunt, powietrze). Następnie zostaje ona przesłana do głównego mechanizmu i stamtąd oddana do instalacji grzewczej - najczęściej w zwiększonym natężeniu dzięki udziałowi niewielkiej ilości prądu.

  • Łatwość obsługi pompy ciepła w Toruniu
   Zalety pomp ciepła w Toruniu

   Korzyści z montażu pompy ciepła w Toruniu

   Podczas pracy, pompy ciepła korzystają ze źródeł odnawialnych - a więc takich, które są niewyczerpalne i darmowe. W celu zwielokrotnienia pobranej energii cieplnej, urządzenia wykorzystują prąd. Koszty z tym związane można jednak bardzo łatwo zoptymalizować - wystarczy do tego instalacja fotowoltaiczna w Toruniu. Panele słoneczne zajmą się produkcją energii elektrycznej, a nasza pompa ciepła stanie się nie tylko bezkosztowa, ale i bezemisyjna.

   Gdy mowa o zaletach, nie można pomijać tego, że pompy ciepła są niezwykle komfortowe w obsłudze. Nie wymagają one ciągłego doglądania, czyszczenia, ani dokładania opału. Urządzenia te nie zajmują dużej ilości miejsca i nie trzeba na nie wygospodarować osobnego pomieszczenia, jak to ma miejsce w przypadku konwencjonalnych instalacji grzewczych. Pompy ciepła pozwalają także na pełną kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniach - wszystko to za pomocą termostatu.

   Podejmując decyzję o montażu bezemisyjnej pompy ciepła, zarówno Toruń, jak i cała Planeta będzie Ci wdzięczna.

   • Pompy ciepła to niezwykle energooszczędne urządzenia
    Dotacja do pompy ciepła - Toruń

    Dofinansowanie do pompy ciepła | Toruń

    Projekt oferujący dofinansowanie do pompy ciepła obejmuje całą Polskę - w tym również Toruń. Mowa tutaj o rządowym programie Czyste Powietrze, mającym na celu walkę z wszechobecnym smogiem. Warunkiem otrzymania dotacji z projektu Czyste Powietrze jest wymiana starego, nieefektywnego źródła ogrzewania na nowe i ekologiczne - świetnie w tej roli sprawdzą się pompy ciepła.

    Osoby będące w trakcie budowy domu, mogą starać się o dofinansowanie z programu Moje Ciepło, w którym uwzględnione zostały dopłaty do montażu i zakupu pompy ciepła w Toruniu. To jednak nie jedyna możliwość zaoszczędzenia na źródle ogrzewania. Istnieje także ulga termomodernizacyjna, obejmująca podatników PIT, którzy są współwłaścicielami lub też właścicielami mieszkalnego budynku jednorodzinnego. Ulga termomodernizacyjna pozwala odliczyć od przychodów wydatki poniesione na termomodernizację - a więc i wymianę starego pieca na ekonomiczną pompę ciepła.

    • Jak wybrać pompę ciepła dla domu w Toruniu?
     Rodzaje pomp ciepła w Toruniu

     Pompy ciepła Toruń | Jaki typ pompy wybrać?

     Obecnie, na rynku w Toruniu znajdziemy wiele typów pomp ciepła. Podzielić je można ze względu na rodzaj źródła, z którego pozyskują energię cieplną. Zgodnie z głównym podziałem, wyróżnić możemy:

     • pompy ciepła wodne
     • pompy ciepła gruntowe
     • pompy ciepła powietrzne

     Różnica pomiędzy poszczególnymi urządzeniami wynika również z ich cen oraz wymagań montażowych. Osoby zamieszkujące Toruń, najczęściej decydują się na zakup pompy ciepła powietrze-woda. Głównym powodem tego zjawiska jest nieskomplikowany montaż urządzenia, bez konieczności wykonywania odwiertów czy innych prac ziemnych. Z kolei gruntowe pompy ciepła, mieszkańcy Torunia wybierają najchętniej podczas budowy nowego domu, gdy posiadana przez nich działka nie jest jeszcze w żaden sposób zagospodarowana, więc bez problemu można pod jej powierzchnią zamontować potrzebną instalację.

     Wodne pompy ciepła w Toruniu posiadają najmniejszy odsetek użytkowników, ze względu na konieczność wykopania studni lub przyłączenia instalacji do istniejącego zbiornika wodnego.

     • Korzyści z zastosowania pompy ciepła w Toruniu
      Moc pomp ciepła - Toruń

      Jaka moc pompy ciepła do domu w Toruniu?

      Wybór pompy ciepła dopasowanej mocą do potrzeb toruńskiego budynku i jego mieszkańców, gwarantuje ekonomiczną oraz wydajną pracę systemu przez wiele lat. W trakcie procesu należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie danego domu na ciepło. Aby je określić, w obliczeniach musimy uwzględnić:

      • Metraż budynku
      • Roczne zużycie wody
      • Rodzaj posiadanych odbiorników ciepła
      • Jakość oraz rodzaj izolacji cieplnej domu
      • Średnie roczne temperatury panujące w Toruniu

      Czemu moc pompy ciepła ma tak duże znaczenie? Jeśli będzie zbyt mała, niedostatecznie ogrzeje budynek i wodę użytkową. Z kolei zbyt duża moc pompy ciepła wpłynie na skrócenie żywotności sprężarki, która będzie zmuszona często na przemian się uruchamiać i dezaktywować.

      • Pompy ciepła Toruń
       Ekonomia pomp ciepła

       Toruń | Co jeszcze brać pod uwagę przy wyborze pompy ciepła?

       Przy wyborze pompy ciepła w Toruniu, pod uwagę należy wziąć nie tylko jej moc, ale i efektywność. To właśnie od niej zależy, ile będziemy w stanie zaoszczędzić na kosztach związanych z eksploatacją urządzenia grzewczego. Wyższa efektywność pompy ciepła = niższe koszty użytkowania. Wydajność pompy określają współczynniki COP oraz SCOP.

       COP to współczynnik efektywności pompy ciepła. To właśnie on definiuje stopień sprawności całego mechanizmu. Im wyższy współczynnik COP, tym koszt związany z pracą pompy ciepła jest niższy.

       SCOP to sezonowy współczynnik efektywności energetycznej pompy ciepła. Jego zadaniem jest dokładne określenie proporcji pomiędzy zużytą przez urządzenie energią elektryczną, a ilością dostarczonego ciepła w określonym bloku czasowym.

       Prawidłowo dobrana pompa ciepła jest w stanie zredukować koszty związane z ogrzewaniem praktycznie do zera.

       • pompa ciepła Toruń
        Atuty pomp ciepła

        Jaka jest pompa ciepła w Toruniu?

        • Bezobsługowa - pompy ciepła sterowane są automatycznie.
        • Wielozadaniowa - urządzenie może pełnić funkcje zarówno grzewcze, jak i chłodzące.
        • Ekonomiczna - by móc ogrzewać budynek i wodę użytkową, potrzebuje jedynie darmowej energii pochodzącej z OZE oraz prądu.
        • Połączenie pompa ciepła + fotowoltaika Toruń gwarantuje spadek kosztów eksploatacyjnych do minimum.
        • Bezemisyjna - dzięki braku konieczności wykorzystania paliw kopalnych, pompy ciepła nie wytwarzają szkodliwego dwutlenku węgla (CO2).
        • Uniwersalna - w zależności od modelu, pompy ciepła doskonale nadają się zarówno do nowych budynków, jak i tych w trakcie remontu.
        • Bezpieczna - z pompą ciepła ryzyko zaczadzenia przez domowników jest zerowe.
        • pompa ciepła Toruń
         Zaufana firma w Toruniu

         Pompy ciepła Toruń? Tylko ze SMART ECO!

         Skorzystaj z dofinansowania do pompy ciepła w Toruniu i zamień stary piec na nowe, efektywne źródło ogrzewania. W SMART ECO przeprowadzimy Cię przez wszystkie potrzebne formalności. U nas otrzymasz wycenę planowanego przedsięwzięcia i wsparcie w jego realizacji.

         Chcemy pomóc każdemu, kto obrał sobie za cel przejście na rozwiązania przyjazne naszej Planecie (pompy ciepła, fotowoltaika). To, co nas wyróżnia, to przede wszystkim indywidualne podejście do Klienta. Naszym celem nie jest wystawienie faktury za usługę. Chcemy każdemu zainteresowanemu realnie pomóc w procesie przejścia na OZE. Pompy ciepła Toruń? Tylko ze SMART ECO!