Skip to main content
Pompy ciepła Włocławek

Pompy ciepła Włocławek

Pompy Ciepła
Pompy ciepła Włocławek

Ekologiczna instalacja grzewcza we Włocławku

W Smart Eco zajmujemy się sprzedażą i montażem pomp ciepła, a Włocławek jest jednym z głównych obszarów naszej działalności. Oferujemy kompleksową obsługę, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie instalacje grzewcze spełniające kryteria danej budowli.

Dla Włocławka typowe są duże różnice w rocznej temperaturze zewnętrznej. Z tego względu ważne jest, aby wybrana pompa ciepła była dostatecznej mocy i wydajności. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, wybór właściwego urządzenia grzewczego może stanowić wyzwanie. Na szczęście, od tego jesteśmy my!

W Smart Eco oferujemy profesjonalny dobór i montaż pompy ciepła na terenie Włocławka i okolic.

 • Pompy ciepła Włocławek
  OZE we Włocławku

  Dlaczego pompa ciepła? | Włocławek

  Pompy ciepła  opierają swoją działalność na odnawialnych źródłach energii - są nie tylko rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska, ale również oferującym korzyści finansowe dla swoich użytkowników. To dwie z najważniejszych zalet tego rodzaju urządzeń grzewczych. Dodatkowo, zapewniają one wysoki komfort użytkowania, dzięki swojej łatwości w obsłudze.

  Sterownik urządzenia jest intuicyjny w użytkowaniu, a dostępna bezpłatna aplikacja na telefon pozwala na kontrolowanie pompy ciepła we Włocławku z dowolnego miejsca w Polsce. Pompy ciepła nie wymagają również budowy kominów czy składowisk opału w nowo powstających domach, co pozwala na obniżenie kosztów związanych z inwestycją.

  Pompy ciepła cechują się dużą odpornością na różne warunki termiczne, wysoką efektywnością oraz stałymi kosztami utrzymania, które można przewidzieć. Ważne jest, aby przed wyborem pompy ciepła jako głównego źródła ogrzewania ocenić zapotrzebowanie domu na energię, ponieważ to główny czynnik wpływający na wydajność urządzenia grzewczego.

  • Łatwość obsługi pompy ciepła we Włocławku
   Tania energia

   Fotowoltaika i pompy ciepła | Włocławek

   Nie każdy zdaje sobie sprawę, że pompy ciepła i fotowoltaika Włocławek świetnie się uzupełniają. Pompa ciepła wykorzystuje niewielką ilość energii elektrycznej do swojej pracy, a jeśli dołączymy do niej system fotowoltaiczny, to będzie ona działać niemal za darmo.

   Fotowoltaika to system składający się z modułów, które przekształcają energię słoneczną na energię elektryczną, gotową do zasilenia wszelakich urządzeń i sprzętów codziennego użytku. Dzięki komponentowi o nazwie falownik, wytworzony przez panele prąd stały jest przekształcany na zmienny. Instalacja fotowoltaiczna pozwala uniezależnić się od ciągłych podwyżek za prąd, jednocześnie zmniejszając rachunki nawet o 90%.

   Fotowoltaika i pompy ciepła we Włocławku wspólnie tworzą duet idealny. Razem pomogą Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu i rachunkach za prąd, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego.

   Włocławek to miasto znajdujące się w południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Jego cechą charakterystyczną jest duże zróżnicowanie rocznych temperatur. Wszystko to ze względu na swoje położenie - na granicy dwóch stref klimatycznych.

   • Pompy ciepła to niezwykle energooszczędne urządzenia
    Uzyskaj dofinansowanie

    Dotacja do pompy ciepła we Włocławku

    Wiele osób perspektywa montażu pompy ciepła w swoim domu we Włocławku zniechęca, ze względu na stosunkowo wysokie początkowe koszty inwestycji. Na szczęście, zainteresowani nie muszą samodzielnie pokrywać całej kwoty! Wszystko to dzięki licznym ułatwieniom (ulga termomodernizacyjna) i dofinansowaniom oferowanym przez Rząd.
    Inwestycja w odnawialne źródła energii pozwala na odliczenie kosztów zakupu pompy ciepła i fotowoltaiki w swoim rocznym zeznaniu podatkowym, aż do kwoty 53 000 zł - wszystko to dzięki uldze termomodernizacyjnej. Co więcej, istnieją programy dofinansowania, takie jak “Czyste Powietrze”, które pozwalają obniżyć koszty związane z zakupem i montażem pompy ciepła w swoim domu.

    W dodatku, jeżeli beneficjent zdecyduje się na montaż fotowoltaiki, będzie mógł otrzymać dotację w wyższej kwocie. Aby skorzystać z tych możliwości, nie trzeba martwić się o skomplikowane formalności, ponieważ grupa Smart Eco chętnie odpowie na wszystkie pytania i pomoże w uzyskaniu dofinansowania.

    • Jak wybrać pompę ciepła dla domu we Włocławku
     Typy pomp ciepła

     Jakie pompy ciepła znajdziemy we Włocławku?

     We Włocławku spotkać można się z trzema typami pomp ciepła. Najpopularniejszy z nich - pompa ciepła powietrzna - pozyskuje energię z powietrza zewnętrznego. Urządzenie składa się z jednostki zewnętrznej, która przeprowadza proces odparowania i skraplania, oraz jednostki wewnętrznej, która zajmuje się dystrybucją ciepła do pomieszczeń. Jest to jedna z najprostszych i najtańszych form ogrzewania domu.

     Z kolei pompy ciepła gruntowe to urządzenia, które w pierwszej kolejności wymagają wykonania wykopu wokół budynku i umieszczenia sieci specjalnych rur głęboko pod ziemią. Rury te służą do przepływu wody i pozyskiwania ciepła z gruntu. Ten rodzaj pompy ciepła jest znacznie bardziej efektywny niż jej powietrzny odpowiednik, ponieważ temperatura gruntu jest stabilniejsza, niż temperatura powietrza.

     I wreszcie - pompa ciepła wodna. Działa ona poprzez wykorzystanie energii pochodzącej z wody, najczęściej z rzeki, jeziora lub studni. Woda jest najlepszym nośnikiem ciepła, dlatego tego rodzaju urządzenia grzewcze są najbardziej efektywne i najlepsze do ogrzewania dużych budynków. Jednakże jest to droga i skomplikowana inwestycja, z tego też względu nie cieszy się we Włocławku dużą popularnością.

     Powietrzne pompy ciepła aktualnie stanowią największy odsetek wśród EKO instalacji grzewczych zarówno we Włocławku, jak i całej Polsce.

     • Korzyści z zastosowania pompy ciepła we Włocławku
      Wybierz firmę z doświadczeniem

      Jak wybrać instalatora? | Pompy ciepła Włocławek

      Włocławek to niezbyt duże miasto, które oferuje zarówno urokliwy charakter, jak i pewne trudności związane z zakupem i montażem pompy ciepła. Aby ta nowoczesna forma ogrzewania była skuteczna i opłacalna, ważne jest, aby wybrać firmę, która ma bogate doświadczenie i szeroką wiedzę ekspercką. Smart Eco jest jednym z takich instalatorów - mogą Państwo mieć pewność, że dobierzemy odpowiedni rodzaj pompy ciepła do Waszego domu.

      Przed montażem, dokładnie sprawdzamy, jaka moc pompy ciepła zapewni odpowiednie ogrzanie pomieszczeń oraz wody użytkowej. Pod uwagę bierzemy takie aspekty, jak na przykład izolacja cieplna budynku - wszystko to, aby wybrany system grzewczy działał możliwie jak najefektywniej i nie obciążał domowego budżetu. Przy naszych realizacjach korzystamy wyłącznie z pomp ciepła o wysokim współczynniku efektywności, co odgrywa ogromną rolę w kwestii wydajności systemu grzewczego. Jak pompy ciepła Włocławek, to tylko razem z grupą Smart Eco!