Skip to main content
Pompy ciepła Mogilno

Pompy ciepła Mogilno

Pompy ciepła Mogilno
Pompy ciepła Mogilno

Mieszkańcy Mogilna stawiają na pompy ciepła

W ostatnim czasie w Mogilnie (kujawsko-pomorskie) można zauważyć, że coraz większa liczba budynków mieszkalnych zostaje wyposażona w nowoczesne pompy ciepła.

Pompy ciepła to ekonomiczne urządzenia grzewcze, które poza ogrzewaniem domów zimą, mogą także chłodzić pomieszczenia w okresie letnim. Dzięki swojej bezawaryjności, ich okres eksploatacyjny wynosi minimum 20 lat na pełnej wydajności. Co ciekawe, pompy ciepła do pracy wykorzystują OZE - energię ze źródeł odnawialnych, za którą nie trzeba nic płacić. Koszt utrzymania całego mechanizmu to wydatek rzędu kilkunastu złotych ponoszonych na prąd, który jest potrzebny w niewielkiej ilości do jego uruchomienia.

Planujesz montaż pompy ciepła w Mogilnie? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w szybkim i tanim przejściu na OZE.

 • Pompy ciepła Inowrocław
  Jak to się zaczęło?

  Krótka historia pomp ciepła

  Choć historia pomp ciepła jest bardzo rozległa i sięga wiele lat wstecz, to dopiero w ostatnim dziesięcioleciu urządzenia te zyskały należyty rozgłos i popularność. Wszystko zaczęło się w 1852 roku, gdy to William Thomson wyszedł z inicjatywą wykorzystania sprężarkowych maszyn chłodzących do celów grzewczych. Pomysł jednak nie spotkał się z aprobatą i dopiero wiele lat później, Aurel Stodola przedstawił swój pionierski projekt urządzenia chłodząco-grzewczego, który został zrealizowany w 1928 roku w Genewie.

  Pompa ciepła autorstwa Stodoly ogrzewała miejski ratusz, a energię cieplną pobierała z wód Jeziora Genewskiego. To właśnie dzięki pracy tego słowackiego inżyniera, dziś możemy korzystać z pomp ciepła w swoich własnych domach oraz obiektach użyteczności publicznej - również w Mogilnie.

  • Łatwość obsługi pompy ciepła w Mogilnie
   Wybierz ekologię

   Przejdź na pompę ciepła w Mogilnie

   Pompy ciepła korzystają z energii, którą znajdują w przyrodzie: w wodzie, gruncie i powietrzu. Jedną z ich największych zalet jest wysoki współczynnik efektywności energetycznej, który odróżnia je od konwencjonalnych urządzeń grzewczych. Dla przykładu, system o mocy 3-5 kW będzie potrzebował raptem 1 kW energii elektrycznej, aby sprawnie pracować. Co ciekawe, cały mechanizm można przyłączyć do fotowoltaiki, tym samym redukując koszty zużycia prądu przez pompę praktycznie do zera.

   Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne stanowią doskonałe uzupełnienie dla siebie nawzajem. Energia elektryczna generowana przez moduły PV może być wykorzystywana do zasilenia pompy, dzięki czemu korzystanie z OZE jest jeszcze bardziej opłacalne, a koszty eksploatacji źródła ciepła są jeszcze niższe.  Ponadto, zarówno pompy ciepła jak i systemy fotowoltaiczne kwalifikują się do różnych programów dotacyjnych, co czyni je niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla właścicieli budynków, którym zależy na ekologicznym stylu życia.

   W Smart Eco pomożemy Ci wybrać i zainstalować odpowiednią pompę ciepła, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb. Nie zwlekaj i dołącz do pozostałych mieszkańców Mogilna, którzy już korzystają z zalet ekologicznych rozwiązań grzewczych.

   • Pompy ciepła to niezwykle energooszczędne urządzenia
    Uzyskaj dofinansowanie

    Mogilno korzysta z dotacji

    Mogilno, podobnie jak i pozostałe miasta województwa kujawsko-pomorskiego, oferuje kilka możliwości uzyskania wsparcia finansowego na zakup i montaż pompy ciepła. Jedną z dostępnych opcji jest realizowany przez NFOŚiGW program “Czyste Powietrze” - to m.in. dzięki niemu mieszkańcy Mogilna mają szansę otrzymać dofinansowanie na wymianę nieekologicznych i nieefektywnych źródeł ogrzewania w budynkach jednorodzinnych na ekonomiczne warianty, takie jak omawiane pompy ciepła.

    Dzięki dostępnym dotacjom na pompy ciepła w Mogilnie, nie musisz pokrywać wszystkich kosztów związanych z wymianą pieca z własnej kieszeni. Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla osób, którzy nie są w stanie sfinansować takiego przedsięwzięcia w całości ze swoich prywatnych środków.  Ponadto, w Polsce obowiązuje ulga termomodernizacyjna, która umożliwia odliczenie części wydatków poniesionych na termomodernizację domu od swoich rocznych przychodów.

    • Jak wybrać pompę ciepła dla domu w Mogilnie?
     Optymistyczne statystyki

     Czemu Mogilno wybiera pompy ciepła?

     W ostatnich latach zaobserwowaliśmy znaczący wzrost liczby przeprowadzanych montaży pomp ciepła w Mogilnie. Ta popularność nie wzięła się jednak znikąd. Coraz więcej osób decyduje się na tą ekologiczną formę ogrzewania z wielu powodów, a wśród nich znajdziemy:

     • Eliminację konieczności budowy kotłowni i kominów spalinowych - pompy ciepła nie potrzebują osobnego pomieszczenia ani systemów wentylacyjnych, dzięki czemu można zaoszczędzić na kosztach budowy i zyskać dodatkową przestrzeń wewnątrz domu.
     • Funkcję chłodzenia - urządzenia te nie tylko zapewniają efektywne ogrzewanie, ale mogą także chłodzić pomieszczenia w upalne dni. Gwarantują one więc komfort termiczny przez cały rok.
     • Niskie koszty eksploatacji i bezobsługowość - pompy ciepła od momentu uruchomienia pracują całkowicie samodzielnie. Dzięki nim nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale i swój cenny czas.
     • Liczne dofinansowania - rządowe programy wspierające energię odnawialną umożliwiają uzyskanie dotacji na zakup i instalację pompy ciepła. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet otrzymanie kwoty pokrywającej 90% inwestycji.

     Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Skontaktuj się z naszym zespołem, a on udzieli odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

     • Korzyści z zastosowania pompy ciepła w Mogilnie
      Twoja zaufana firma

      Komu zlecić montaż pomp ciepła w Mogilnie?

      Jeżeli poszukujesz firmy oferującej konkurencyjne ceny za montaż pomp ciepła w Mogilnie, trafiłeś we właściwe miejsce. W Smart Eco zależy nam na umożliwieniu wszystkim zainteresowanym szybkiego i prostego przejścia na odnawialne źródła energii. Nasz zespół składa się wyłącznie z kompetentnych fachowców i specjalistów ds. serwisu, którzy będą Cię wspierać na każdym etapie - od pierwszego kontaktu, przez dobór odpowiedniej pompy ciepła, jej montaż, aż do późniejszej obsługi konserwacyjnej.

      Jeśli rozważasz zmianę posiadanego urządzenia grzewczego na pompę ciepła, nie zwlekaj długo z podjęciem decyzji. Skontaktuj się z ekspertami Smart Eco i przedstaw im szczegóły dotyczące budynku, w którym planujesz zamontować urządzenie. Przygotują oni dla Ciebie profesjonalną wycenę, zajmą się niezbędnymi dokumentami, a także przeprowadzą cały proces montażu instalacji, abyś mógł cieszyć się nowym, opłacalnym źródłem ciepła w swoim domu.

      Montaż pomp ciepła w Mogilnie? Tylko ze Smart Eco!