Fotowoltaika dla rolników
Fotowoltaika w Twoim gospodarstwie
Planujesz zmniejszyć wydatki? Doskonale wiemy, jakie zapotrzebowanie na energię elektryczną potrzebuje gospodarstwo rolne.
Rachunki są bardzo wysokie i wiemy również, jak je maksymalnie zmniejszyć. Skontaktuj się z nami!
Zmniejszona stawka VAT, która obejmuje montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach gospodarczych oraz możliwość odliczenia 25% kosztów inwestycji w fotowoltaikę na pewno Ciebie zmotywuje do działania!
Gospodarstwom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom rolnym oferujemy instalacje i panele fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję i magazynowanie energii elektrycznej, jak i cieplnej.
Panele fotowoltaiczne dla Twojego gospodarstwa
Działalność współczesnego gospodarstwa rolnego nierozerwalnie jest powiązana z koniecznością pokrycia zapotrzebowania na energię. Wciąż rosnące ceny taryf oraz normy środowiskowe wymuszają na rolnikach prowadzenie racjonalnej gospodarki finansowej i energetycznej, oraz spełnianie wymogów i zasad ekorozwoju. Obecnie jednym z najlepszych technologicznych sposobów na ograniczenie rachunków i emisji gazów cieplarnianych w rolnictwie, jest fotowoltaika.
Dzięki niej producenci żywności mogą zapewnić sobie energetyczną autonomię oraz bezpieczeństwo w regionie. Taką możliwość stwarza montaż paneli fotowoltaicznych. Rolnicy, którzy zdecydują się na instalacji solarne, mogą łączyć się, tworząc lokalne mikrosieci, które wspierają funkcjonujący system elektroenergetyczny, a w przypadku jego zawodności, dostarczają energię do własnych odbiorników.
Fotowoltaika dla rolnika
Energia słoneczna może być wykorzystywana do podgrzewania wody dla zwierząt hodowlanych lub do mycia produktów. Fotowoltaika dla rolników to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię.
Zastosowanie fotowoltaiki w gospodarstwach rolnych może przynieść rolnikom wiele korzyści. PV to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla przez gospodarstwo, a także źródło energii odnawialnej, mogące zrekompensować koszty energii ponoszone przez gospodarstwo. Fotowoltaika zwiększa też odporność gospodarstwa na przerwy w dostawie prądu, jak również zapewnia źródło energii zapasowej, w przypadku przerwy w dostawie prądu. OZE ponadto może pomóc w tworzeniu miejsc pracy i zapewnić rolnikom możliwości szkolenia i kształcenia.
Oszczędności dla rolników, związane z fotowoltaiką
W ostatnich latach koszty fotowoltaiki gwałtownie spadają, co sprawia, że staje się ona coraz bardziej atrakcyjną opcją dla rolników, chcących obniżyć koszty energii. Systemy fotowoltaiczne mogą być wykorzystywane do zasilania szerokiej gamy urządzeń rolniczych, od pomp nawadniających, po maszyny do ziarna.
Inną zaletą PV jest to, że może pomóc rolnikom stać się bardziej niezależnymi energetycznie. Systemy fotowoltaiczne są wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej na miejscu, co oznacza, że rolnicy mogą uniknąć konieczności zakupu prądu z sieci. Umożliwia ten proces zatem zabezpieczyć rolnikom przed rosnącymi cenami energii i zapewnić zapasowe źródło przypadku awarii.
Jak fotowoltaika może zwiększyć plony roślin uprawnych
Wykorzystanie fotowoltaiki do wytwarzania energii elektrycznej nie jest pomysłem nowym. Jest nim jednak wdrożenie celem zwiększenia plonów. Podstawowe założenie to energia elektryczna, wytwarzana przez ogniwa fotowoltaiczne do zasilania pomp i innych urządzeń, które mogą przyczynić się do zwiększenia plonów.
W wielu badaniach wykazano, że ten sposób jest korzystny – np. w badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Kalifornijski w Davis stwierdzono, że fotowoltaika zwiększa plony nawet o 20%.
Systemy fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną bez emisji gazów cieplarnianych, co czyni je czystym i odnawialnym źródłem energii. Dzięki temu rolnicy mogą ograniczyć emisję dwutlenku węgla i wnieść swój wkład w walkę ze zmianami klimatycznymi.
Zalety posiadania paneli fotowoltaicznych przez rolnika
Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i podstawowej wiedzy, rolnicy mogą teraz wytwarzać własną energię elektryczną i odsprzedawać ją do sieci.