Fotowoltaika Toruń

rzut

Oferujemy nowoczesne instalacje fotowoltaiczne dla domu i firmy. Oferta jest skierowana do osób prywatnych i przedsiębiorców z Torunia, którzy chcą wykorzystać zalety paneli słonecznych na potrzeby użytku domowego i komercyjnego. Własne ogniwa zamontowane na nieruchomości gruntowej czy dachu budynku zwiększą nie tylko bezpieczeństwo energetyczne, ale także przyczynią się do poprawy otaczającego ekosystemu. Fotowoltaika Smart Eco to same korzyści!

Instalacje fotowoltaiczne w Toruniu

Podstawowym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej są panele, dzięki którym energia słoneczna zostaje zamieniona w elektryczną. Następnie za pomocą falownika następuje konwersja uzyskanego prądu stałego w przemienny o odpowiednich parametrach technicznych funkcjonującej na obszarze Torunia sieci elektroenergetycznej zasilającej dany budynek.

W przypadku obiektów mieszkalnych nasza firma montuje dwa rodzaje fotowoltaiki:

 • autonomiczne (wyspowe) – niedołączone do lokalnej sieci,
 • rozproszone (scentralizowane) – które stanowią integralny jej element.

Energia elektryczna pozyskana poprzez transformację promieni słonecznych w ogniwach solarnych może zostać spożytkowana przez gospodarstwa domowe na potrzeby funkcjonowania urządzeń AGD i sprzętu elektromechanicznego. W przypadku układu podłączonego do sieci dodatkowo pozwala to na odprowadzenie wygenerowanej nadwyżki energii do sieci, która może zostać sprzedana lokalnemu operatorowi po gwarantowanej taryfie cenowej.

Fotowoltaika Toruń

Montaż paneli słonecznych w miejscowości Toruń

W Toruniu i okolicach montujemy panele słoneczne. Proces jest wykonywany przez wykwalifikowany zespół instalatorów Smart Eco, którzy posiadają stosowne uprawnienia i wieloletnią praktykę w tego typu usługach. Realizację inwestycji poprzedza indywidualny audyt miejsca (budynku), który jest wykonywany przez naszych konsultantów terenowych. Jego celem jest ocena stopnia nasłonecznienia, który ma wpływ na dobór odpowiednich ogniw solarnych.

Panele fotowoltaiczne – instalacje w Toruniu

W ramach naszych usług z zakresu fotowoltaiki opracowujemy całą dokumentację techniczną oraz zgłoszeniową na potrzeby lokalnego operatora energetycznego. Po zakończeniu całej inwestycji nasi doradcy z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego służą fachową pomocą w przypadku problemów z użytkowaniem poszczególnych elementów instalacji słonecznych.

Instalacja fotowoltaiczna – sprawdzona technologia do konwersji energii słonecznej

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii wpisuje się w ogólnoświatowy trend odchodzenia od konwencjonalnych, kopalnych paliw na rzecz stosowania zielonych, czystych, alternatywnych zasobów energetycznych. Montaż instalacji fotowoltaicznej na użytek domowy lub komercyjny to również element koncepcji zrównoważonego rozwoju, zgodnie z którą rozwój społeczno-gospodarczy ma uwzględniać zasady ochrony środowiska.

Sprawdzoną technologią do konwersji promieniowania solarnego na energię elektryczną i cieplną jest fotowoltaika. Własna elektrownia słoneczna to szereg wymiernych korzyści, takich, jak:

 • niższe rachunki za korzystanie z urządzeń AGD i ogrzewania,
 • ulga termomodernizacyjna przysługującą podatnikom mającym miejsce zamieszkania (lub siedzibę) w Polsce,
 • dotacje i dofinansowania na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych,
 • duża wydajność ogniw wykorzystujących energię słoneczną i pokrycie dziennego zapotrzebowania na prąd,
 • wzrost wartości rynkowej nieruchomości,
 • możliwość odsprzedaży nadwyżki do sieci energetycznej operatora,
 • brak emisji gazów cieplarnianych i szkodliwych substancji do ekosystemu.

Mieszkasz lub prowadzisz działalność gospodarczą w Toruniu? Planujesz zakup i montaż paneli fotowoltaicznej na dachu lub gruncie? Zapraszamy do skorzystania z oferty skierowanej do gospodarstw domowych, przedsiębiorców i instytucji w województwie kujawsko-pomorskim. Odnawialne źródła energii ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki to specjalność firmy Smart Eco.

Instalacja fotowoltaiczna w Toruniu – kompleksowa oferta Smart Eco

Naszą misją jest promowanie zasad zrównoważonego rozwoju poprzez oferowanie klientom wysokiej jakości paneli i urządzeń światowych liderów urządzeń wykorzystujących energię słoneczną na potrzeby ogrzewania i korzystania ze sprzętu elektrycznego. Jako profesjonalne przedsiębiorstwo zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowany personel do obsługi klienta oraz doświadczone zespoły techników i serwisantów. Montaż instalacji fotowoltaicznej odbywa się z poszanowaniem aktualnie obowiązujących przepisów BHP i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Kompleksowa oferta, jaką proponuje klientom indywidualnym oraz instytucjonalnym Smart Eco obejmuje:

 • opracowanie projektu koncepcyjno-wykonawczego,
 • przygotowanie i skompletowanie niezbędnej dokumentacji technicznej i kosztorysowej,
 • pomoc w uzyskaniu dotacji i dofinansowania na zakup urządzeń OZE,
 • fachowy montaż instalacji fotowoltaicznej na nieruchomości budynkowej i gruntowej,
 • pomoc w formalnym zgłoszeniu systemu solarnego do Zakładu Energetycznego,
 • opiekę posprzedażową,
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Instalacja fotowoltaiczna w Toruniu pozwala na konwersję promieniowania solarnego na energię elektryczną i cieplną. Smart Eco proponuje wydajne panele, nowoczesny osprzęt oraz najlepszej jakości akcesoria montażowe. Wszystko to w korzystnych cenach. Masz pytanie lub chcesz porozmawiać o ofercie? Skontaktuj się z nami. Nasi doradcy i konsultanci chętnie pomogą. Własna elektrownia słoneczna to korzyści finansowe i środowiskowe!

Instalacje fotowoltaiczne Toruń