Skip to main content
Ogrzewanie

Ogrzewanie

Ogrzewanie
OGRZEWANIE BUDYNKU

Ogrzewanie domu

Jednym z kluczowych aspektów utrzymania budynku jest dobór odpowiedniego systemu ogrzewania.

Wyłącznie dopasowany system grzewczy gwarantuje wysoki komfort termiczny w budynku, a tym samym - wysoki komfort jego mieszkańców.

Choć konwencjonalne piece na paliwa kopalne wciąż stanowią duży odsetek na polskim rynku, coraz częściej spotykamy się z ekologicznymi i tanimi w eksploatacji systemami ogrzewania budynków.

Zadbanie o ciepło w Twoim domu jest naszym priorytetem. Chcąc sprostać oczekiwaniom, oferujemy ekologiczne systemy grzewcze najnowszej generacji.
  • Ekologiczne rodzaje ogrzewania
    Sposoby na ogrzewanie domu

    Ekologiczne rodzaje ogrzewania

    W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, przyjazne środowisku systemy grzewcze stają się coraz popularniejszym wyborem podczas budowy nowego domu, a także termomodernizacji istniejącego już budynku. Najpopularniejsze z nich - pompy ciepła - działają dzięki dostępowi do OZE, czyli odnawialnych źródeł energii: wody, powietrza i gruntu.

    Wykorzystanie naturalnych zasobów, znajdujących się w przyrodzie do ogrzania domu, to przełom w historii systemów ciepłowniczych. Dobrze znane kotły, piece i kopciuchy, których eksploatacja wiąże się z wydzielaniem ogromnych ilości dwutlenku węgla do atmosfery, powoli odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zajmują one - pompy ciepła. Ich użytkowanie pozwala nie tylko na redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem domu, ale także przyczynia się do poprawy jakości powietrza na naszej planecie.

    • Elektryczna instalacja grzewcza
      Ogrzewanie - technologie elektryczne

      Elektryczna instalacja grzewcza

      Gdy mowa o ekologicznych systemach ogrzewania, nie należy zapominać o tych zasilanych energią elektryczną. Oczywiście, klasyczna metoda produkcji prądu w dużej mierze opiera się na spalaniu węgla, przez co całość na pierwszy rzut oka nie prezentuje się jako sposób przyjazny środowisku. Na szczęście, istnieje ekologiczna alternatywa dla konwencjonalnej metody wytwarzania energii elektrycznej - fotowoltaika.

      Wykorzystując system paneli fotowoltaicznych do produkcji prądu, każda elektryczna instalacja grzewcza - zarówno przewody grzewcze, klimatyzatory, maty grzewcze i kapilarne - będą pracować w zgodzie ze środowiskiem. Co więcej, połączenie ogrzewanie elektryczne + fotowoltaika, to szansa na zmniejszenie kwot widniejących na rachunkach - nawet do zera.

      Wybierając sprawdzone, EKO - ROZWIĄZANIA, dbasz nie tylko o stan planety, ale i swojego portfela.

      • Wybór ogrzewania
        WYBÓR OGRZEWANIA

        Czy grzejnik to wciąż dobre rozwiązanie?

        Stając przed wyborem systemu grzewczego, jedno z najczęstszych pytań odbijających się echem w głowach zainteresowanych brzmi: lepiej zdecydować się na ogrzewanie płaszczyznowe, czy jednak klasyczne grzejniki? Choć obu rozwiązaniom przyświeca ten sam cel, wciąż dzielą je znaczące różnice.

        Grzejniki to najczęściej spotykane w polskich domach systemy służące do rozprowadzania ciepła w pomieszczeniach. Z reguły idą w parze z kotłem kondensacyjnym lub piecem, jednak przy wyborze odpowiedniej technologii, istnieje możliwość połączenia ich z pompą ciepła. Niestety, grzejniki posiadają dość istotną wadę - nierównomiernie rozkładają temperaturę w pomieszczeniu. Oznacza to, że im dalej się od niego oddalimy - tym będzie chłodniej. Nie jest to więc rozwiązanie wysoce efektywne.

        • Dlaczego warto postawić na ogrzewanie podłogowe?
          Podłogowy system grzewczy

          Dlaczego warto postawić na ogrzewanie podłogowe?

          Podłogówki w ostatnich latach zyskują coraz większą renomę, wypierając standardowe grzejniki. Oczywiście, dzieje się tak nie bez powodu. Zastosowanie ogrzewania podłogowego znacząco wpływa na jakość życia domowników, a przy udziale odpowiednich rozwiązań (np. łącząc elektryczne systemy grzewcze z instalacją fotowoltaiczną) - pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

          Ogrzewanie podłogowe współpracuje z takimi systemami jak pompy ciepła, maty grzewcze czy też kable grzewcze. Wykorzystuje technologię niskotemperaturową, co oznacza, że zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu jest niższe, niż w przypadku instalacji z grzejnikami. W dodatku, jako że jest typem ogrzewania płaszczyznowego, rozprowadza ciepło równomiernie po całym pomieszczeniu, a całością można precyzyjnie sterować - za pomocą termostatu. Jest to więc nie tylko efektywne rozwiązanie, ale i w pełni komfortowe.

          Zasięgnij porady fachowca, który pomoże Ci w wyborze najlepszego systemu grzewczego dla Twojego domu.
          • Niskie rachunki za ogrzewanie
            Klucz do oszczędności

            Niskie rachunki za ogrzewanie

            Opłaty związane z ogrzewaniem budynku rosną z każdym rokiem. Obecna sytuacja gospodarcza nie wskazuje na to, by ceny prądu, gazu i opału miały kiedykolwiek pójść w dół. Na szczęście, można się przed tym uchronić wdrażając odpowiednie technologie grzewcze w swoim domu.

            Chcąc zaoszczędzić na ogrzewaniu, konieczny jest wybór odpowiedniego urządzenia ciepłowniczego. Szczególnie polecana pompa ciepła (gruntowa/wodna/powietrzna), dzięki zastosowaniu energii dostępnej w przyrodzie, pomoże zrezygnować z kupna węgla, a tym samym uchroni nas przed niepotrzebnymi wydatkami. Z kolei decydując się na ogrzewanie elektryczne, warto pomyśleć także o instalacji fotowoltaicznej, która zajmie się produkcją prądu - pobranie go od zewnętrznego dystrybutora nie będzie już potrzebne.

            Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, odezwij się do nas - w Smart Eco pokażemy Ci, że ogrzewanie może być tanie!