Fotowoltaika Włocławek

rzut

Naszą specjalnością biznesową jest fotowoltaika. Wszystkim, którzy chcą obniżyć rachunki za prąd, proponujemy inwestycje w ogniwa i panele słoneczne. Klientom z Włocławka oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu pozyskiwania energii słońca na potrzeby funkcjonowania gospodarstw domowych, rolnych i organizacji gospodarczych. Doradzamy, montujemy, serwisujemy nowoczesne i wydajne instalacje fotowoltaiczne renomowanych marek.

Instalacje fotowoltaiczne we Włocławku

Mieszkańcom Włocławka proponujemy zasadnicze typy fotowoltaicznej instalacji:

  • autonomiczny (off-grid) – składa się z modułów solarnych, zasobników energii elektrycznej, kontrolera ładowania oraz falownika. Ten system działa odrębnie od lokalnej sieci elektroenergetycznej,
  • zespolony (on-grid) – składający się z zespołu paneli słonecznych, sieciowego inwertera oraz licznika. Ten układ umożliwia użytkownikowi zarówno przesłanie nadwyżki swojej energii do sieci, jak i jej pobór w okresie zwiększonego zapotrzebowania,
  • hybrydowy (hybrid-grid) – ta konfiguracja systemu fotowoltaicznego charakteryzuje się połączeniem paneli i kolektorów termicznych. W skład takiego układu wchodzi dodatkowo zbiornik magazynujący wodę, pompa, sterownik zawory oraz przewody rurowe. Dzięki temu wytworzona energia elektryczna we ogniwach może zostać spożytkowana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w budynku.

Fotowoltaika Włocławek

Montaż paneli słonecznych w miejscowości Włocławek

Oferta paneli słonecznych Smart Eco przeznaczonych do transformacji promieniowania słońca na energię elektryczną i cieplną dedykowana jest użytkownikom domów jedno- i wielorodzinnych we Włocławku, spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowych, a także podmiotom gospodarującym na potrzeby swojej działalności biznesowej.

Panele fotowoltaiczne – instalacje we Włocławku

Koszty instalacji solarnych mogą zostać obniżone dzięki programom pomocowym wspierającym działalność w zakresie odnawialnych źródeł energii. Nasi konsultanci i specjaliści wspierają klientów w pozyskaniu bezzwrotnych dotacji z ogólnokrajowych programów „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze 2.0”. W regionie kujawsko-pomorskim środki na fotowoltaikę przyznaje WFOŚiGW.