Fotowoltaika: Najczęstsze błędy podczas instalacji systemu PV

24 sierpień 2022
Fotowoltaika: Najczęstsze błędy podczas instalacji systemu PV
  • Blog
  • Fotowoltaika: Najczęstsze błędy podczas instalacji systemu PV

Wiele osób wybiera obecnie energię słoneczną jako podstawowe źródło zasilania w swoich domach i placówkach firm. Dzieje się tak dlatego, że energia słoneczna, pozyskiwana z pomocą instalacji fotowoltaicznej, jest niedroga, niezawodna i bezpieczna dla środowiska. Aby zmaksymalizować korzyści z eko-energii, należy prawidłowo zainstalować system PV - w tym celu warto wiedzieć, czego powinno się unikać. Zatem, jakie są najczęstsze błędy podczas instalacji systemu fotowoltaicznego?

#1 Samodzielny montaż instalacji fotowoltaicznej

Ludzie wykazują tendencję do podejmowania się samodzielnego montażu instalacji fotowoltaicznej, pomimo braku odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Chcąc zaoszczędzić na kosztach związanych z zatrudnieniem profesjonalisty, wolą wziąć sprawy we własne ręce - jest to poważny błąd.

Nie posiadając doświadczenia istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że moc systemu dobierzemy poprawnie, panele zamontujemy stabilnie i poradzimy sobie z okablowaniem. Ustawienie modułów na własną rękę może skutkować niepowodzeniem lub niską efektywnością. W dodatku źle potraktowane panele słoneczne mogą nie podziałać nawet 5 lat. W tym wypadku nie warto szukać oszczędności i zdecydować się na usługi profesjonalnego instalatora fotowoltaiki.

#2 Wybór paneli fotowoltaicznych niskiej jakości

Głównym powodem, dla którego wiele osób przechodzi na fotowoltaikę jest chęć zaoszczędzenia na wysokich kosztach energii, która pochodzi z tradycyjnych źródeł zasilania napędzanych paliwami kopalnymi. Jednakże, jeśli chodzi o instalację systemu słonecznego, jakość i trwałość powinny w trakcie rozważań wziąć górę nad kosztem sprzętu.

Wybór wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych zapewnia, że system słoneczny będzie działał przez wiele lat bez konieczności jego wymiany. Jeśli zdecydujesz się na zakup najtańszych i najsłabszych komponentów, trzeba będzie wymienić je wcześniej, niż myślisz. Uczyni to cały proces o wiele kosztowniejszym, niż jednorazowy zakup jakościowego sprzętu.

#3 Niekorzystnie z dofinansowań do fotowoltaiki

Obecnie istnieje wiele różnych programów rządowych, które umożliwiają otrzymanie dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Dlaczego więc wciąż tyle osób z nich nie korzysta? Składając odpowiednie wnioski we właściwych urzędach, nietrudno uzyskać dofinansowanie do swojego własnego systemu PV. Bez względu na to, czy szukasz wsparcia w finansowaniu instalacji fotowoltaicznej dla domu, firmy, czy gospodarstwa rolnego, jesteś w stanie je zdobyć. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, skontaktuj się z ekspertami od fotowoltaiki, którzy Ci w tym pomogą.

#4 Brak refleksji nad przyszłością

Podczas planowania instalacji fotowoltaicznej najczęściej ludzie myślą o obecnych potrzebach energetycznych i nie zdają sobie sprawy, że w przyszłości mogą mieć większe zapotrzebowanie na energię. Na przykład, można dobudować kolejne budynki na swojej posiadłości lub kupić więcej urządzeń elektrycznych, które zwiększają zużycie energii, co z kolei może prowadzić do jej niedoborów. Zatem, instalując system fotowoltaiczny, zawsze należy brać pod uwagę możliwość jego rozbudowy i zostawić wolne miejsce na dodatkowe panele słoneczne.

Logo Smart Eco

Smart Eco innowacyjne rozwiązania Energii Odnawialnej

Siedziba Firmy - Włocławek
ul. Wieniecka 32a
87-800 Włocławek, Polska

Grudziądz
ul. Portowa 12
86-302 Grudziądz, Polska

Jabłonowo Pomorskie
ul. Główna 12
87-330 Jabłonowo Pomorskie, Polska

Kontakt z nami

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 785 504 314
Włocławek

tel: 570 999 418
Grudziądz

tel: 506 096 676
Jabłonowo Pomorskie

tel: 666 721 711
Piła

tel: 785 505 174
Toruń

tel: 785 504 314
Biuro Obsługi Klienta

tel: 785 504 618
Serwis

tel: 607 632 707
Ocieplenie Budynków, Izolacje

tel: 535 775 010
Dotacje

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 9.00-17.00
Sob – Ndz: Nieczynne

Oferta
Social Media

© Smart Eco. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wsparcie IT: Studio113.