Samochody elektryczne zasilane energią fotowoltaiczną

01 lipiec 2022
Samochody elektryczne zasilane energią fotowoltaiczną
  • Blog
  • Samochody elektryczne zasilane energią fotowoltaiczną

Samochody elektryczne powoli przejmują przemysł motoryzacyjny ze względu na ich mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w silnik spalinowy. Teraz naukowcy wykorzystują system fotowoltaiczny do ładowania samochodów elektrycznych, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ich wpływ na środowisko.

Naukowcy z ETH Zurich sprawdzili, czy dzięki szybko rozwijającej się technologii fotowoltaicznej możliwe jest korzystanie z elastyczności naładowanego pojazdu za pomocą domowego systemu fotowoltaicznego.

System fotowoltaiczny do ładowania samochodów elektrycznych

Jednym z głównych powodów, dla których samochody elektryczne zyskują w ostatnich latach na popularności, jest fakt, że nie posiadają one silnika ani układu wydechowego. Oznacza to, że nie wytwarzają one toksycznych emisji w porównaniu do zwykłych pojazdów z układem wydechowym.

Jednak wytwarzanie energii elektrycznej na potrzeby samochodów elektrycznych wiąże się również z ograniczeniem czynników, które utrudniają ich przyjazne dla klimatu użytkowanie. Na przykład w Wielkiej Brytanii samochody elektryczne są ładowane energią z krajowej sieci energetycznej, częściowo wytwarzaną z paliw kopalnych, które nie są przyjazne dla środowiska.

Istnieje jednak alternatywny sposób ładowania pojazdów elektrycznych bez korzystania z paliw kopalnych. Jest to możliwe dzięki systemowi fotowoltaicznemu w domach lub wykorzystaniu paneli słonecznych do pozyskiwania energii słonecznej, która będzie wykorzystywana do zasilania samochodów elektrycznych.

Wykorzystanie energii słonecznej jest możliwe dzięki zainstalowaniu paneli słonecznych na dachu domu. Ilość paneli słonecznych potrzebnych do naładowania samochodu elektrycznego zależy od wielkości jego akumulatora. Na przykład około dziesięciu paneli słonecznych może wygenerować energię elektryczną potrzebną do naładowania średniej wielkości akumulatora.

Samochody elektryczne ładowane w systemie fotowoltaicznym tak samo elastyczne jak te ładowane z sieci energetycznej

Pomimo korzyści dla środowiska, jakie system fotowoltaiczny oferuje użytkownikom samochodów elektrycznych, obawiają się oni, czy oferuje on taką samą elastyczność, jak ładowanie ich jednostek do głównej sieci.

W nowym badaniu zatytułowanym "Using Rooftop Photovoltaic Generation to Cover Individual Electric Vehicle Demand-A Detailed Case Study", opublikowanym w czasopiśmie Renewable and Sustainable Energy Reviews, naukowcy wykazali, że właściciele samochodów elektrycznych mogą bez ograniczeń korzystać z pojazdów ładowanych energią fotowoltaiczną w domu, a nawet bez pośredniego magazynowania energii.

Logo Smart Eco

Smart Eco innowacyjne rozwiązania Energii Odnawialnej

Siedziba Firmy - Włocławek
ul. Wieniecka 32a
87-800 Włocławek, Polska

Grudziądz
ul. Portowa 12
86-302 Grudziądz, Polska

Jabłonowo Pomorskie
ul. Główna 12
87-330 Jabłonowo Pomorskie, Polska

Kontakt z nami

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 785 504 314
Włocławek

tel: 570 999 418
Grudziądz

tel: 506 096 676
Jabłonowo Pomorskie

tel: 666 721 711
Piła

tel: 785 505 174
Toruń

tel: 785 504 314
Biuro Obsługi Klienta

tel: 785 504 618
Serwis

tel: 607 632 707
Ocieplenie Budynków, Izolacje

tel: 535 775 010
Dotacje

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 9.00-17.00
Sob – Ndz: Nieczynne

Oferta
Social Media

© Smart Eco. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wsparcie IT: Studio113.