Czym jest dachówka solarna?

22 sierpień 2022
Czym jest dachówka solarna?
  • Blog
  • Czym jest dachówka solarna?

Panele fotowoltaiczne umieszczone na dachach domów i firm to obraz, który widujemy na porządku dziennym. Choć ogromne moduły słoneczne już nikogo nie dziwią, niektórzy nie są fanami ich wyglądu i tego, że potrafią rzucać się w oczy. Na szczęście, wraz z rozwojem technologii fotowoltaicznych, na rynek wprowadzane są nowe produkty, które działają jak tradycyjne panele, jednak odbiegają od nich dość mocno wyglądem. Jednym z takich produktów jest dachówka solarna.

Co to jest dachówka solarna?

Dachówki solarne (lub dachówki fotowoltaiczne) to nowoczesny sposób na zintegrowanie technologii fotowoltaicznej z domem, bez uszczerbku dla jego naturalnego wyglądu. W przeciwieństwie do tradycyjnych modułów słonecznych, które montuje się na szczycie domów, dachówki solarne po prostu zastępują klasyczne dachówki. Chociaż wyglądają zupełnie inaczej, działają tak samo jak panele fotowoltaiczne. To zgrabna alternatywa, która pozwala na wykorzystanie energii słonecznej do wytworzenia prądu w stylowy sposób.

Zalety dachówek fotowoltaicznych

Główną zaletą dachówek solarnych jest ich stylowy wygląd. Ponieważ technologia fotowoltaiczna jest zintegrowana z samą dachówką, dachówki solarne mają zdolność do generowania energii elektrycznej, nie rzucając się w oczy. To duże udogodnienie zwłaszcza dla osób, którym zależy na jak najmniejszej ingerencji w wygląd budynku.

Dachówki solarne są produkowane tak, aby były bardziej trwałe niż standardowe dachówki. Przykładowo, mówi się, że dachówki fotowoltaiczne Tesli są ponad trzy razy mocniejsze niż standardowe dachówki. W porównaniu ze zwykłą dachówką, dachówki solarne są również bardziej odporne na warunki atmosferyczne, co oznacza koniec z nieszczelnymi dachami. Ogólnie rzecz biorąc, dachówka fotowoltaiczna może przetrwać dłużej niż przeciętny dach i została zaprojektowana tak, aby chronić Twój dom przez kolejne dekady.

Wiele zabytkowych nieruchomości nie może zamontować paneli słonecznych ze względu na ich wpływ estetyczny i strukturalny. Jednak dachówki solarne są realną alternatywą, ponieważ należą do technologii BIPV - fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem. Są one również lżejsze od klasycznych modułów, więc będą powodować mniejsze obciążenia dla bardziej delikatnych struktur.

Dachówki solarne od firmy Tesla

Prawdopodobnie najbardziej popularne dachówki solarne pochodzą od firmy Tesla. Są idealne dla właścicieli domów, którzy chcą go zasilić ekologiczną energią słoneczną, bez ingerencji w jego wygląd. Na chwilę obecną, dachówki Tesli dostępne w 4 różnych stylach, ale firma planuje rozszerzyć swoją ofertę w przyszłości. Każda dachówka solarna zawiera wysoce wydajne ogniwo słoneczne, które zostało opracowane we współpracy z firmą Panasonic. Cały projekt nosi nazwę Tesla Solar Roof.

Logo Smart Eco

Smart Eco innowacyjne rozwiązania Energii Odnawialnej

Siedziba Firmy - Włocławek
ul. Wieniecka 32a
87-800 Włocławek, Polska

Grudziądz
ul. Portowa 12
86-302 Grudziądz, Polska

Jabłonowo Pomorskie
ul. Główna 12
87-330 Jabłonowo Pomorskie, Polska

Kontakt z nami

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 785 504 314
Włocławek

tel: 570 999 418
Grudziądz

tel: 506 096 676
Jabłonowo Pomorskie

tel: 666 721 711
Piła

tel: 785 505 174
Toruń

tel: 785 504 314
Biuro Obsługi Klienta

tel: 785 504 618
Serwis

tel: 607 632 707
Ocieplenie Budynków, Izolacje

tel: 535 775 010
Dotacje

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 9.00-17.00
Sob – Ndz: Nieczynne

Oferta
Social Media

© Smart Eco. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wsparcie IT: Studio113.