Magazyny energii do fotowoltaiki | Czym są i czy warto?

28 sierpień 2022
Magazyny energii do fotowoltaiki | Czym są i czy warto?
  • Blog
  • Magazyny energii do fotowoltaiki | Czym są i czy warto?

Coraz większa liczba prosumentów, poza podjęciem decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej w swoim domu, rozważa także zakup magazynu energii. Jest to akumulator, który gromadzi w sobie nadwyżki energii wytworzone przez panele słoneczne. Czy warto w niego zainwestować?

Jak działa magazyn energii?

Magazyn energii zbiera i przechowuje niewykorzystaną energię elektryczną z Twoich paneli słonecznych. W ciągu dnia moduły fotowoltaiczne produkują duże ilości prądu, które nie zawsze są możliwe do wykorzystania. Dawniej prosumenci oddawali tę dodatkową energię do sieci w procesie zwanym net-meteringiem, dziś ją odsprzedają dzięki wprowadzeniu net-billingu.

Szczytowe zużycie energii ma tendencję do występowania po zachodzie słońca. Jest to czas, kiedy większość ludzi przebywa w swoich domach i korzysta ze znajdujących się w nim urządzeń. Posiadacze magazynu energii nie muszą martwić się, że panele fotowoltaiczne nie pokryją ich zapotrzebowania energetycznego, w związku z czym konieczny będzie pobór prądu z publicznej sieci energetycznej. Magazyny energii umożliwiają także przejście na system off - grid, czyli w pełni samowystarczalną instalację fotowoltaiczną, która jest całkowicie uniezależniona od zewnętrznego dostawcy prądu.

Korzyści z posiadania magazynu energii

Oprócz zmniejszenia kosztów energii elektrycznej, magazyny energii posiadają jeszcze jedną, ogromną zaletę. Jeśli z jakiegoś powodu sieć energetyczna nie będzie w stanie dostarczyć Ci energii, akumulator zapewni Ci zapasowe zasilanie.

Same panele słoneczne nie zapewnią Ci zasilania, jeśli jesteś w systemie on - grid, a w pobliskiej elektrowni nastąpiła awaria skutkująca przerwą w dostawie prądu. W przypadku braku zasilania awaryjnego, zasilanie może zostać odcięte nawet w słoneczne dni. Jeśli Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną jest krytyczne, magazyn energii powinien stać się integralną częścią Twojego systemu fotowoltaicznego.

Logo Smart Eco

Smart Eco innowacyjne rozwiązania Energii Odnawialnej

Siedziba Firmy - Włocławek
ul. Wieniecka 32a
87-800 Włocławek, Polska

Grudziądz
ul. Portowa 12
86-302 Grudziądz, Polska

Jabłonowo Pomorskie
ul. Główna 12
87-330 Jabłonowo Pomorskie, Polska

Kontakt z nami

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 785 504 314
Włocławek

tel: 570 999 418
Grudziądz

tel: 506 096 676
Jabłonowo Pomorskie

tel: 666 721 711
Piła

tel: 785 505 174
Toruń

tel: 785 504 314
Biuro Obsługi Klienta

tel: 785 504 618
Serwis

tel: 607 632 707
Ocieplenie Budynków, Izolacje

tel: 535 775 010
Dotacje

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 9.00-17.00
Sob – Ndz: Nieczynne

Oferta
Social Media

© Smart Eco. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wsparcie IT: Studio113.