Zakaz sprzedaży pojazdów spalinowych w Kalifornii

16 wrzesień 2022
Zakaz sprzedaży pojazdów spalinowych w Kalifornii
  • Blog
  • Zakaz sprzedaży pojazdów spalinowych w Kalifornii

To już potwierdzone. Władze Kalifornii ogłosiły, że do 2035 roku zakażą sprzedaży nowych samochodów spalinowych - podaje The New York Times. Nie przewiduje się jednak zakazu sprzedaży aut używanych oraz poruszania się nimi po kalifornijskich drogach. Decyzja ta ma pomóc w dekarbonizacji Planety oraz walce z nieustającymi zmianami klimatycznymi.

Nowe prawo w Kalifornii

Ambitny plan wyeliminowania emisji gazów cieplarnianych z rur wydechowych został przyjęty z zadowoleniem przez zwolenników czystej energii i klimatu. Będzie to kluczowe posunięcie, ponieważ Kalifornia i inne stany starają się w pośpiechu przyjąć politykę mającą na celu powstrzymanie najgorszych skutków kryzysu klimatycznego.

Transport jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do zanieczyszczenia klimatu w USA. Jest więc niezwykle ważne, aby przemysł samochodowy i decydenci dokonali inwestycji niezbędnych do zwiększenia liczby pojazdów elektrycznych na drogach, a także upewnili się, że są one dostępne finansowo dla rodzin z klasy średniej i pracującej. Będzie to jednak skomplikowana polityka do wdrożenia.

Wyzwania stojące przed dekarbonizacją Kalifornii

Jednym z najbardziej palących wyzwań, przed jakimi stanie administracja gubernatora Gavina Newsoma oraz przyszli przywódcy, jest zapewnienie wystarczającej ilości energii do naładowania wszystkich nowych samochodów elektrycznych, które zapełnią podjazdy, garaże i parkingi w najludniejszym stanie kraju. Nowy popyt może być spełniony tylko przez ekspansję technologii słonecznych.

"Ambitny plan zakazu sprzedaży nowych samochodów napędzanych paliwem jest dokładnie takim rodzajem rozwiązań klimatycznych, jakie powinna przyjąć Kalifornia i reszta kraju" - powiedział prezes EWG i mieszkaniec Bay Area, Ken Cook. "Ale będzie to wymagało od stanu dramatycznego wzrostu inwestycji w mieszkalne i komercyjne panele słoneczne, które będą potrzebne do ładowania milionów pojazdów elektrycznych w nadchodzącej dekadzie.

Według danych zebranych od U.S. Dept. of Energy, w Kalifornii zarejestrowanych jest już ponad 560 tys. pojazdów elektrycznych. Przy populacji stanu sięgającej 40 milionów, skoordynowane planowanie wymagane do osiągnięcia celu na rok 2035 jest ogromnym przedsięwzięciem i będzie wymagało podejścia all-in, czyli wszystko albo nic.

Logo Smart Eco

Smart Eco innowacyjne rozwiązania Energii Odnawialnej

Siedziba Firmy - Włocławek
ul. Wieniecka 32a
87-800 Włocławek, Polska

Grudziądz
ul. Portowa 12
86-302 Grudziądz, Polska

Jabłonowo Pomorskie
ul. Główna 12
87-330 Jabłonowo Pomorskie, Polska

Kontakt z nami

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 785 504 314
Włocławek

tel: 570 999 418
Grudziądz

tel: 506 096 676
Jabłonowo Pomorskie

tel: 666 721 711
Piła

tel: 785 505 174
Toruń

tel: 785 504 314
Biuro Obsługi Klienta

tel: 785 504 618
Serwis

tel: 607 632 707
Ocieplenie Budynków, Izolacje

tel: 535 775 010
Dotacje

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 9.00-17.00
Sob – Ndz: Nieczynne

Oferta
Social Media

© Smart Eco. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wsparcie IT: Studio113.